سری آیفون ۱۳ اپل این بار به باتری های مناسبی مجهز خواهد شد

طبق جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، آیفون‌های ۲۰۲۱ اپل این بار به باتری‌های بزرگ‌تری نسبت به مدل‌های پیشین مجهز خواهند شد. براساس این ادعاها، آیفون ۱۳ مینی به یک باتری ۲۰۴۶ میلی‌آمپرساعت، آیفون ۱۳ پایه و ۱۳ پرو به یک باتری ۳۰۹۵ میلی‌آمپر ساعت و در آخر، آیفون ۱۳ پرو مکس به یک باتری ۴۳۵۲ میلی‌آمپرساعت مجهز خواهد بود.

با مقایسه این محصولات، می‌توان افزایش را به خوبی مشاهده کرد. آیفون ۱۲ مینی دارای باتری ۲۲۲۷ میلی‌آمپرساعت، آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو دارای باتری ۲۸۱۵ میلی‌آمپرساعت و آیفون ۱۲ پرو مکس دارای یک باتری با ظرفیت ۳۶۷۸ میلی‌آمپرساعت است.

مطالب مرتبط:

  • سری آیفون ۱۳ با یک سنسور فیس آیدی دو برابر کوچکتر معرفی می‌شود

  • سری آیفون ۱۳ اپل احتمالاً ضخامت بیشتر و دوربین بزرگ تری خواهد داشت

در نتیجه می‌توان گفت که آیفون ۱۳ پرو مکس با بیشترین سهم از ارتقا، به یک باتری با ۱۸ درصد ظرفیت بیشتر مجهز خواهد شد. آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو هر کدام نزدیک ۱۰ درصد، و آیفون ۱۳ مینی نزدیک به ۸ درصد، افزایش سهم خواهند داشت.

این اولین باری نیست که شایعاتی درباره باتری‌های بزرگ‌تر خانواده آیفون ۱۳ منتشر شده است؛ با این حال، این اولین باری است که منابع موجود به اعداد دقیق آن‌ها نیز اشاره می‌کنند.

آیفون 13

از سوی دیگر، ما پیش از این بارها شاهد انتشار شایعات گوناگون از این سری مورد انتظار بوده‌ایم. برای مثال آخرین شایعه‌ها در مورد سری آیفون ۱۳ به ابعاد آن اشاره می‌کنند. طبق شماتیک‌هایی که وب‌سایت MacRumors موفق به دستیابی به آن‌ها شده است، تمام مدل‌های آیفون ۱۳ اپل دارای ضخامت ۷.۵۵ میلی‌متری خواهند بود که نسبت به ۷.۴ میلی‌متر ضخامت مدل‌های سال گذشته میلادی، شاهد افزایش ارقام هستیم.

افزایش ضخامت ۰.۱۵ میلی‌متر در تصویر پایین قابل مشاهده است؛ با این حال این افزایش به قدری ناچیز به شمار می‌رود که به سختی می‌توان آن را مشاهده و یا احساس کرد. اگرچه افزایش ابعاد مدل‌های جدید آیفون ۱۳ بسیار ناچیز خواهند بود، ولی همین مقدار برای ناسازگاری بسیاری از لوازم جانبی کافی است.

جدای از ابعاد بدنه، ظاهراً اپل در حال آماده‌سازی خود برای استفاده از ماژول دوربین بسیار بزرگی در مدل‌های پرو و پرو مکس آیفون ۱۳ است. هر دو مدل مذکور احتمالاً به یک ماژول دوربین ۳۶ × ۳۷ میلی‌متر مجهز خواهند شد که نسبت به همتایان خود در سری آیفون ۱۲، ابعاد کاملاً بزرگ‌تری دارند. از سوی دیگر مدل پایه سری آیفون ۱۳ دارای ماژول دوربین ۲۹ × ۲۹ میلی‌متر خواهد بود که با ماژول ۲۸ × ۳۰ میلی‌متر آیفون ۱۲ قیاس می‌شود.

گفته می‌شود ضخامت ماژول دوربین در مدل‌های پرو آیفون ۱۲ از حدود ۱.۵ الی ۱.۷ میلی‌متر به ۳.۶۵ میلی‌متر در مدل‌های پرو آیفون ۱۳ خواهد رسید. گزارش شده است که اپل در هر دو لنز اصلی و فوق عریض مدل‌های پرو آیفون ۱۳ از لرزش‌گیر Sensor-Shift بهره خواهد گرفت. در نتیجه این موضوع می‌تواند دلیل برجستگی بیشتر دوربین را توضیح دهد.

از دیگر اطلاعات منتشر شده از سری یاد شده، می‌توان به نمایشگرهای آن‌ها هم اشاره کرد. رسانه‌های کره‌ای پیش‌تر گزارش داده‌اند که سامسونگ امسال ۱۱۰ میلیون پنل اولد (OLED) برای گوشی‌های آیفون ۱۲ و ۱۳ تامین خواهد کرد. پنل‌های ساخته‌شده برای مدل‌های آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس، دارای یک صفحه LTPO خواهند بود که نرخ‌ نوسازی ۱۲۰ هرتز را بدون مصرف زیاد باتری فراهم خواهند کرد.

سامسونگ بزرگترین تامین‌کننده نمایشگرهای آیفون اپل در سال‌های اخیر بوده است و این شرکت کره‌ای به‌لطف تکنولوژی پیشرفته خود توانسته است تا سالانه حدود ۸۰ میلیون پنل برای اپل تامین کند. همچنین انتظار می‌رود که نمایشگرهای ۱۲۰ هرتزی آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس که از نوع اولد LTPO خواهند بود توسط سامسونگ تامین شوند.

به نظر می‌رسد که نمایشگرهای سریع و کم مصرف اولد LTPO فقط بر روی مدل‌های رده‌بالاتر آیفون ۱۳ استفاده خواهد شد. ال جی و BOE هم نمایشگرهای اولد آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی را تامین خواهند کرد. ال جی دیسپلی پیش‌بینی کرده است که امسال حدود ۳۰ میلیون پنل برای اپل تولید خواهد کرد.

البته از آنجاییکه تولید سری آیفون ۱۲ به‌ این‌زودی‌ها متوقف نخواهد شد، اپل همچنان به پنل‌های استاندارد اولد نیاز خواهد داشت. تا آخر امسال، سامسونگ ۱۲۰ میلیون نمایشگر اولد، ال جی ۵۰ میلیون پنل و BOE حدود ۹ میلیون نمایشگر برای اپل تامین خواهند کرد.

منبع: GSM Arena

1منبع مقاله

رندرهای تبلت تاشوی احتمالی سامسونگ را تماشا کنید

مقاله قبلی

دانلود بازی League of Legends: Wild Rift برای اندروید

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در تکنولوژی