ویژگی‌های پشتیبانی از نسل قبل یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های مایکروسافت جهت ادامه رقابت با رقیبان اصلی برند ایکس باکس است. این شرکت عظیم از زمان عرضه اولین کنسول‌های خانگی خود تاکنون همواره روی ویژگی Backward تاکید داشته است و اکنون ایکس باکس سری X و S برخلاف پلی استیشن 5، نه تنها از بازی‌های عرضه شده برای تمام کنسول‌های پیشین این شرکت پشتیبانی می‌کنند بلکه برخی از این عناوین با بهبودهایی نیز روبه‌رو می‌شوند.

از زمان عرضه ایکس باکس سری X و S تعداد بازی‌هایی که به لطف این قابلیت، جلوه‌های دیداری و کیفیت بهتری را تجربه می‌کنند افزایش پیدا کرده است. با این حال به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت کاربران خیلی منتظر نخواهد گذاشت و ویژگی مذکور را روی عناوینی بیشتری پیاده کند.

یکی از کاربران در همین مورد از کارگردان مدیریت برنامه‌ریزی برند ایکس باکس سوال کرده است. این کاربر سوال کرده بود که آیا عناوین بیشتری دچار ارتقای نرم‌افزاری خواهند شد یا خیر که مدیر مذکور با یک پاسخ «آری» ساده و قاطعانه، بحث را خاتمه داده است.

با توجه به توجه عظیم مایکروسافت روی این موضوع، عدم پشتیبانی مناسب اصلاً‌ انتظار نمی‌رود و بدون تایید رسمی هم می‌توان به پیش‌بینی چنین اقداماتی پرداخت. کنسول‌های مایکروسافت همیشه فارغ از نسل عرضه شده در آن، از کنسول‌های قبلی پشتیبانی کرده‌اند و این برخلاف روند پلی استیشن است. در حقیقت با وجود آن که پلی استیشن 5 از نسل هشتم پشتیبانی می‌کند، اما وجود پشتیبانی از نسل‌های پیشین و همچنین عدم پشتیبانی پلی استیشن 4 از نسل هفتم، همیشه زمینه‌ساز بحث‌های زیادی بوده است.

منبع: Gaming Bolt

نوشته مایکروسافت بازی‌های قدیمی بیشتری را برای ایکس باکس سری X و S بهینه خواهد کرد اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

منبع خبر

دانلود بازی Pico Tanks برای اندروید

مقاله قبلی

دانلود بازی Army Men Strike برای اندروید

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در گیم سرا