ارز دیجیتال

موجودی نهنگ‌ها به بالاترین سطح خود در ۲ ماه اخیر رسید؛ نشانه‌ای برای صعود؟

0

داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران ثروتمند در حال بازگشت به بازار بیت کوین هستند. پیش از این هر بار که دارایی نهنگ‌ها افزایش یافته قیمت بیت کوین هم به موازات آن رشد کرده است.

به گزارش کوین دسک، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران ثروتمند در حال بازگشت به بازار بیت کوین هستند. یکی از معیارهای اصلی شبکه بیت کوین که پیش از سقوط بزرگ ماه مه (اردیبهشت) در مورد کاهش قیمت این ارز دیجیتال هشدار داده بود، این موضوع را تایید می‌کند.

تعداد بیت کوین‌هایی که در اختیار نهنگ‌های بازار قرار دارد روز جمعه با رشدی ۸۰,۰۰۰ واحدی به ۴.۲۱۶ میلیون واحد رسید، این میزان بالاترین سطح از ماه مه (اردیبهشت) است. منظور از نهنگ‌ها مجموعه‌ای از آدرس‌ها است که بین ۱,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ واحد بیت کوین در اختیار دارند.

داده‌های گلاسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که این رقم روز شنبه هم تغییر چندانی نکرده است. علاوه بر این، تعداد نهنگ‌های بیت کوین هم به بالاترین سطح ۳ هفته اخیر خود در ۱,۹۲۲ رسیده است.

انباشت مجدد بیت کوین توسط نهنگ‌ها خبر خوبی برای بازار ارزهای دیجیتال است، چراکه سرمایه‌گذاران ثروتمند نقش قابل توجهی در رسیدن قیمت بیت کوین از ۱۰,۰۰۰ دلار به ۶۰,۰۰۰ دلار داشتند.

در جریان روند صعودی اخیر بیت کوین، تعداد واحدهای نگهداری‌شده توسط نهنگ‌ها، هم‌زمان با قیمت بیت کوین افزایش می‌یافت. این رقم ۸ فوریه (۲۰ بهمن ۹۹) در بالاترین سطح خود به ۴.۵۴۲ میلیون واحد رسید.

نمودار مقایسه قیمت بیت کوین و تعداد واحدهای نگهداری‌شده توسط نهنگ‌های بازار

در ادامه نهنگ‌ها به فروش دارایی‌های خود روی آوردند و از قدرت روند صعودی بیت کوین کاسته شد. با آغاز ماه مه (اردیبهشت) هم تعداد واحدهای نگهداری شده توسط نهنگ‌ها با سقوطی ۸ درصدی به ۴.۱۷ میلیون واحد رسید.

در آن زمان قیمت بیت کوین بین ۵۰,۰۰۰ و ۶۰,۰۰۰ دلار نوسان می‌کرد، به‌غیر از یک مورد که در اواسط آوریل (فروردین) به اوج تاریخی خود در ۶۴,۸۰۱ دلار رسید.

نوسانات قیمت ناتوانی سرمایه‌گذاران خرد در تغییر سرنوشت بازار و اطلاع‌رسانی پیش از سقوط گسترده قیمت را بیش از پیش نمایان کرد. قیمت بیت کوین در ماه مه (اردیبهشت) ۳۵ درصد کاهش یافت و به ۳۰,۰۰۰ دلار رسید، در ماه ژوئن (خرداد) هم این کف قیمتی تا ۲۹,۰۳۱ دلار پایین آمد.

با توجه به افزایش اخیر دارایی نهنگ‌های بیت کوین، به نظر می‌رسد که فروش گسترده به پایان رسیده است.

در لحظه نگارش این گزارش هر واحد بیت کوین با قیمت ۳۵,۵۰۰ دلار معامله می‌شود و قیمت در ۲۴ ساعت گذشته رشدی ۲.۳ درصدی را تجربه کرده است.

موجودی نهنگ‌ها به بالاترین سطح خود در ۲ ماه اخیر رسید؛ نشانه‌ای برای صعود؟

در این باره بیشتر بخوانید

  • افزایش شدید فعالیت نهنگ‌های بیت کوین/ باید منتظر چه اتفاقی باشیم؟
  • نتایج یک تحقیق: نهنگ‌های بیت کوین مقصر نوسانات آن نیستند !
  • افشاگری جدید: وکیل صرافی Mt gox بیش از ۳۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال فروخته است !
  • فعالیت نهنگ‌ها چه خبر خوب و بدی برای بازار بیت کوین دارد؟
  • داده‌ها نشان می‌دهد نهنگ‌ها علاقه‌ای به فروش بیت کوین در قیمت‌های فعلی ندارند

منبع مقاله

جی‌پی مورگان: اتریوم ۲.۰ می‌تواند آغازکننده صنعت ۴۰ میلیارد دلاری سهام‌گذاری باشد

مقاله قبلی

مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت دندان

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *