ناسا ۲۰۲۰ را گرم‌ترین سال زمین می‌داند

ناسا به‌تازگی نتایج یک تحلیل را منتشر کرده که در آن ۲۰۲۰ را در کنار ۲۰۱۶ گرم‌ترین سال به شمار آورده است. این گزارش خبر از آن می‌دهد که کره زمین در هفت سال گذشته آهسته ولی به‌طور پیوسته گرم‌تر شده است.

گوین اشمیت (Gavin Schmidt) مدیر بخش GISS ناسا می‌گوید که «هفته سال گذشته جزء گرم‌ترین سال‌ها بوده‌ و نشانگر روند نگران‌کننده و بحرانی مداوم هستند. اینکه سالی در گرما یک رکورد باشد یا خیر زیاد مهم نیست، چیزهای مهم روند‌های بلند‌مدت هستند».

با استناد به اطلاعات ناسا، گرمای کلی زمین نسبت به قرن ۱۹ میلادی دو درجه فارنهایت افزایش یافته، آماری هشداردهنده که عامل آن فعالیت‌های انسانی بوده است.

در تحلیل مستقل دیگری که توسط مؤسسه NOAA صورت گرفته است، ۲۰۲۰ را از لحاظ گرم‌ترین سال در رتبه دوم قرار می‌دهد و همچنان ۲۰۱۶ را گرم‌ترین سال می‌داند. دلیل این تفاوت در نتایج تحقیقات ناسا و مؤسسه NOAA احتمالاً به این خاطر است که مؤسسه NOAA به دلیل نداشتن مشاهدات کافی، داده‌های مناطق قطبی را لحاظ نکرده است.

جدای از اینکه نتایج کدام تحقیق می‌تواند درست باشد، نکته مهم روند گرمایی است. پُر واضح است که بشر پا در راه خطرناکی گذاشته و برخی از دانشمندان از بدون بازگشت بودن این مسیر خبر می‌دهند. اگر ما اکنون دست به تغییرات بزرگ نزنیم، اثرات تغییرات آب‌وهوایی بدتر از این خواهد شد.

0منبع خبر

راگ فون 4 به باتری 6000 میلی آمپر ساعتی مجهز خواهد بود

مقاله قبلی

اسنپدراگون SC8280 رقیبی برای تراشه M1 خواهد بود

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در تکنولوژی