نینتندو سوییچ پرفروش‌ترین کنسول سال ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا است

 نینتندو سوییچ پرفروش‌ترین کنسول سال ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا است

نینتندو سوییچ تقریباً هیچ جایی برای شکایت و بدگمانی باقی نگذاشته است و تقریباً تمام فعالان صنعت بازی‌های ویدیویی می‌دانند که این کنسول دستی چه محصول ارزشمندی است. مدتی پیش به اطلاع شما رساندیم که این کنسول در ژاپن و بسیاری نقاط دیگر حتی با وجود عرضه سخت‌افزارهای نسل نهمی، باز هم به فروش مثال زدنی خود ادامه داده است. گویا این کنسول به واسطه خلاقیت‌ها و پشتیبانی خوب، نیتندو را به دورانی بازگردانده است که Wii بر بازار سلطنت می‌کرد. حال مشخص شده است که کاربران آمریکایی نیز همانند شرقی‌ها، علاقه خاصی به سوییچ دارند.

براساس اطلاعاتی که به تازگی توسط گروه NPD منتشر شده است، نینتندو سوییچ در مجموعه بهترین سخت‌افزار به فروش رفته سال ۲۰۲۰ میلادی ایالات متحده آمریکا به شمار می‌آید و این موضوع در هر دو زمینه فروش واحدی و ارزی صدق می‌کند. در واقع مجموع فروش دلاری این کنسول در جایگاه دومین محصول درآمدزا سالانه قرار می‌گیرد و تنها کنسول Wii دیگر محصول نیتندو در سال ۲۰۰۸ از آن بالاتر ایستاده است.

از سوی دیگر سونی نیز از این نظر موفق عمل کرده است و کنسول پلی استیشن ۴ آن با وجود قرارگیری در سال آخر عمر خود، به جایگاه دوم رضایت داده است. کنسول پلی استیشن ۵ نیز با توجه به قیمت بیشتر خود، از لحاظ ارزی یا به عبارتی دلاری در جایگاه دوم فهرست پرفروش‌ترین سخت‌افزارهای ۲۰۲۰ قرار گرفته است. اگر چه مایکروسافت پیش‌تر اعلام کرده که عرضه کنسول‌های ایکس باکس سری X و S بهترین در این برنده بوده ولی هرگز آمار دقیق را منتشر نکرده است و نمی‌توان به جایگاه حقیقی آن پی برد.

سال ۲۰۲۰ در مجموعه با توجه به آمار منتشر شده، حدود ۵.۳ میلیارد دلار فروش سخت‌افزاری سالانه را تجربه کرده است که نسبت به ۲۰۱۹ افزایشی ۳۵ درصدی را نشان می‌دهد. در نهایت باید توجه کرد که سوییچ با وجود ورود دیر هنگام به بازار نسل هشتم، فروش خوبی را تجربه می‌کند؛ البته شاید این موضوع از سوی دیگر به دلیل پایان عمر کنسول‌های شرکت مایکروسافت و سونی رخ داده است.

منبع: Gaming Bolt

نوشته نینتندو سوییچ پرفروش‌ترین کنسول سال ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا است اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

منبع خبر

Amirkabir

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *