گزارش مالی سال ۲۰۲۰ ال‌جی نشان می‌دهد که بخش موبایل این شرکت هنوز با ضرر مواجه است

در هفته‌های گذشته گزارش‌های متعددی در مورد آینده بخش تلفن همراه شرکت ال‌جی منتشر شده است و دلیل واضحی برای چنین موضوعی وجود دارد؛ ال‌جی موبایل هنوز با ضرر مواجه است. امروز، این شرکت فناوری کره‌ای گزارش مالی سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ خود را منتشر کرد و ارقام منتشرشده نشان می‌دهد که بخش تلفن همراه این شرکت ۸۴۱٫۲۰ میلیارد وون کره (۷۵۰٫۶۳ میلیون دلار) در تقویم مالی سال ۲۰۲۰ ضرر کرده است.

ضرر عملیاتی این بخش تنها در دوره اکتبر تا دسامبر ۲۴۸٫۵ میلیارد وون کره (۲۲۲٫۹۳ میلیون دلار) بود و تاکنون بیست و سومین سه‌ماهه متوالی ال‌جی موبایل است که با ضرر پایان یافت. در این گزارش، فروش راکد گوشی‌های هوشمند برتر ال‌جی و کمبود تراشه‌های ۴G به‌عنوان عمده‌ترین مشکلات ذکر شده است. فروش گوشی‌های هوشمند این شرکت ۱٫۳۹ تریلیون وون کره (۱٫۲۴ میلیارد دلار) برای ال‌جی درآمد کسب کرده است که ۹٫۲ درصد کمتر از درآمد سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۰ است ولی درعین حال، تقریباً ۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

گزارش مالی سه‌ماهه چهارم ال‌جی

میزان فروش و درآمد گوشی‌های هوشمند ال‌جی در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰

علی‌رغم اوضاع وخیم مالی، ال‌جی معتقد است که پیشرفت و گسترش بیشتر شبکه ۵G به تقاضای بیشتر برای تلفن‌های هوشمند خود منجر خواهد شد زیرا انتظار می‌رود تقاضای مصرف‌کنندگان برای خرید گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۱ به سطح قبل از همه‌گیری ویروس کرونا بازگردد. در این گزارش همچنین اشاره شده است که شرکت ال‌جی «جهت‌گیری بخش تلفن همراه خود را با دقت بررسی خواهد کرد» و «پس از مشخص شدن جهت‌گیری تجارت بخش تلفن همراه خود، آن را به اشتراک می‌گذارد».

0منبع خبر

توییتر قابلیت اسپیس را به اندروید اضافه می‌کند

مقاله قبلی

توییتر اکانت‌های مختلف مربوط به تبلیغ فناوری ۵G هواوی را حذف کرد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در تکنولوژی