تکنولوژی

ابرخودروی الکترون تراوا با توان 1400 اسب بخار معرفی شد

0

ابرخودروی الکترون تراوا با توان 1400 اسب بخار معرفی شد

کمپانی الکترون درماه آپریل (فروردین) ابرخودروی برقی کواسار (Quasar) با توان خیره‌کننده‌ی 2300 اسب بخار (1.715 کیلووات) را معرفی کرده بود. این خودرو برای رسیدن به شتاب 62 مایل بر ساعت (100 کیلومتر بر ساعت) تنها به 1.65 ثانیه نیاز داشته و حداکثر سرعت آن نیز 280 مایل بر ساعت (450 کیلومتر بر ساعت) است. این شرکت حالا دومین ابرخودروی تمام‌برقی خود با نام تراوا (Truva) را نیز معرفی کرد.

الکترون تراوا

قرار است که این خودرو از سیستم چهارچرخ‌متحرک استفاده کرده و دو موتور در محور عقبی و یک موتور در محور جلویی آن به انجام وظایف بپردازند. به‌ادعای الکترون، حداکثر توان تراوا 1400 اسب بخار بوده که هرچند در مقایسه با قدرت کواسا عدد زیادی محسوب نمی‌شود اما از خودروی الکترون وان سریع‌تر است. گفته می‌شود که این خودرو از باتری 100کیلو‌وات‌ساعتی نیز بهره خواهد برد.

الکترون تراوا

شاید دلیل معرفی تراوا قبل از عرضه‌ی کواسا، قیمت پایین‌تر آن بوده است. الکترون در حال حاضر این خودرو را 600 هزار یورو (چیزی حدود 710 هزار دلار) قیمت‌گذاری کرده اما مطمئناً این قیمت در زمان عرضه‌ی خودرو در سال 2023 افزایش خواهد یافت. گفته می‌شود که الکترون پس از عرضه‌ی این خودرو، نسخه‌ی کانورتیبل آن را نیز روانه‌ی بازار خواهد کرد.

نظر شما در مورد ابرخودروی الکترون تراوا چیست؟ آیا این خودرو در تاریخ مشخص‌شده عرضه خواهد شد و یا شاهد تاخیر در عرضه‌ی آن خواهیم بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Motor1

منبع مقاله

استریوم (Stereum) چیست؟ آموزش سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰

مقاله قبلی

سناتور ارشد آمریکایی هم از کارمزدهای بالای اتریوم گله‌مند است!

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *