اضافه شدن ویژگی فرمان صوتی به یوتیوب

 اضافه شدن ویژگی فرمان صوتی به یوتیوب

اضافه شدن ویژگی فرمان صوتی به یوتیوب

آخرین به روز رسانی بزرگ یوتیوب در وب شامل قرار گرفتن کنترل‌های پخش خودکار در داخل پخش کننده ویدیو بود. این سایت اکنون امکان جستجوی صوتی را برای جستجوی سریع و همچنین فرمان صوتی را اضافه کرده است.

در سمت راست قسمت جستجو، یک آیکون سفید یا خاکستری – بسته به موضوع – وجود دارد. در صورت استفاده اولیه، به یوتیوب مجوز میکروفن اعطا می‌شود. پس از آن، با ضربه زدن روی گزینه‌ای که در بالای صفحه و با نام «گوش دادن…» قرار دارد، فرمان صوتی فعال شده و از کاربران دعوت می‌شود تا درخواست خود را بیان کنند. اگر در حال پخش ویدیویی هستید، ویدیو به‌طور خودکار مکث می‌شود.

برای غیرفعال کردن موقت یا راه‌اندازی مجدد گفتار به متن، می‌توان روی میکروفون در پایین صفحه ضربه زد. این رابط کاربری مشابه تجربه جستجوی صوتی است که در اندروید و iOS اضافه شده است. رونویسی از درخواست شما قبل از رفتن به صفحه نتایج جستجو نشان داده می‌شود.

یوتیوب به‌اندازه کافی هوشمند است که می‌تواند دستورات زبان طبیعی را تشخیص دهد. برای مثال، «فیلم های گربه‌ها را به من نشان دهید» فقط «فیلم های گربه‌ها» را جستجو می‌کند. این یک ویژگی اضافه‌شده عالی برای دسترسی راحت‌تر است و به‌عنوان یک تجربه عالی بدون نیاز به دست است.

YouTube-voice-commands

این ویژگی فقط به جستجو محدود نمی‌شود و می‌تواند برای پیمایش قسمت‌های رابط کاربری مورد استفاده قرار گیرد:

  • «اشتراک‌های من را نشان دهید» یا «چه خبرهای جدیدی از اشتراک‌های من»
  • «نمایش سابقه ویدیو های تماشا شده من»
  • «کتابخانه من را به من نشان بده»

«آخرین ویدیوها از کانال خاصی را به من نشان دهید» همچنین برای شروع مستقیم پخش کار می‌کند و برای شروع سریع موسیقی ایده‌آل است.

YouTube-voice-commands

این ویژگی مشابه قابلیت جستجوی با صدای شما در سایت گوگل است در حالی که این ویژگی در گوگل داکس نیز در دسترس است. البته این ویژگی‌ها به‌اندازه ویژگی‌های موجود در اپلکیشن های ساخت شرکت گوگل به‌خصوص اندروید نیست.

از امروز دستورات صوتی یوتیوب برای کاربران اضافه شده است و از سیستم گسترده در وب در حال پخش است.

۰منبع خبر

Amirkabir

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *