دایمنسیتی ۲۰۰۰ با فناوری ۵ نانومتری سال آینده عرضه می‌شود

 دایمنسیتی ۲۰۰۰ با فناوری ۵ نانومتری سال آینده عرضه می‌شود

خانه/فناوری/دایمنسیتی ۲۰۰۰ با فناوری ۵ نانومتری سال آینده عرضه می‌شود فناوریسخت افزار دایمنسیتی ۲۰۰۰ با فناوری ۵ نانومتری سال آینده عرضه می‌شود

طبق اطلاعات منتشر شده اولین چیپست ۵ نانومتری مدیاتک ممکن است در سال ۲۰۲۲ وارد بازار شود و دایمنسیتی ۲۰۰۰ نام خواهد داشت.

اولین چیپست ۵ نانومتری مدیاتک ممکن است سال آینده معرفی شود. انتظار می‌رود این شرکت چهارشنبه از چیپست های دایمنسیتی ۱۲۰۰ و ۱۱۰۰ رونمایی کند، اما این چیپست ها ۶ نانومتری هستند. طبق نقشه راهی که توسط افشاگر معروف Digital Chat Station منتشر شده، تراشه های ۶ نانومتری مدیاتک ابتدا توسط Oppo و vivo استفاده می‌شوند.

دایمنسیتی ۲۰۰۰ با فناوری ۵ نانومتری سال آینده عرضه می‌شود

چیپست ۵ نانومتری مدیاتک در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ معرفی می‌شود و دایمنسیتی ۲۰۰۰ نام خواهد داشت. انتظار می‌رود بازهم Oppo و vivo اولین شرکت های باشند که از این چیپست استفاده کنند. دایمنسیتی ۲۰۰۰ ممکن است به اولین چیپست مدیاتک تبدیل شود که از هسته Cortex-X با عملکرد بالا بهره خواهد برد.

طبق اخبار منتشر شده احتمالاً هسته A79 با نام Matterhorn امسال رو نمایی می‌شود. ما انتظار کمی بهبود عملکرد نسبت به A78 (اما افزایش ۲.۵ برابری نسبت به هسته قدیمی A73) را از این هسته پردازشی داریم. همچنین Matterhorn به سخت افزاری برای تشخیص نقض ایمنی حافظه مجهز خواهد بود، و این تنها چیزی است که ما تاکنون در مورد این هسته می‌دانیم.

دایمنسیتی 2000 با فناوری 5 نانومتری سال آینده عرضه می‌شود

معماری بعدی بعدی آرم Makalu است که باید ۳۰٪ سریعتر از A78 باشد. مشخص نیست که آیا این هسته X2 خواهد بود یا خیر. جالب است که بدانید Makalu پشتیبانی از نرم افزار های ۳۲ بیتی را کاهش می‌دهد و به طور انحصاری برای نرم افزار های ۶۴ بیتی برنامه ریزی خواهد شد.

منبع: GSMARENA

به روزرسانی اندروید ۱۱ برای شیائومی می نوت ۱۰ لایت منتشر شد

مقاله اصلی

Amirkabir

مطلب مرتبط

1 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *