سونی در سال ۲۰۲۰ تنها کمتر از یک میلیون واحد کنسول در ژاپن فروخته است

 سونی در سال ۲۰۲۰ تنها کمتر از یک میلیون واحد کنسول در ژاپن فروخته است

پلی استیشن ۵ یک عرضه بسیار عالی را تجربه کرد و در بسیاری از نقاط جهان رکورد جدیدی را برجای گذاشت و حتی برخی از فروشگاه‌ها در انبارهایشان هیچ موجودی از این کنسول را در اختیار ندارند. با این حال سونی در ژاپن، کشور مادری خود عملکرد خوبی از لحاظ فروش کنسول نسل نهمی خود نداشته و اخیراً هم گزارش‌های ناخوشایندی درباره آن منتشر شده است. افزون بر ارسال محدود موجودی به ژاپن، برخی تحلیل‌گران باور دارند که این شرکت دیگر تمرکز چندانی روی زادگاه خود ندارد. البته سونی هربار این شایعات را تکذیب کرده است ولی آیا واقعاً همین طور است؟

طبق داده‌های موسسه فامیتسو که به تازگی در انجمن ResetEra منتشر شده است، سونی در سال ۲۰۲۰ عملکرد رضایت‌بخشی در ژاپن نداشته و تنها کمتذ ار یک میلیون واحد کنسول به فروش رسانده است؛ حال مسئله زمانی بغرنج‌تر می‌شود که ذکر کنیم فروش هر دو کنسول پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ در این آمار لحاظ شده‌اند. از سال ۱۹۹۴ این اولین باری است که سونی کمتر از یک میلیون واحد کنسول در ژاپن به فروش می‌رساند؛ همچنین با احتساب ۲۰۲۰، این چهارمین سالی محسوب می‌شود که تقاضا برای کنسول‌های خانواده پلی استیشن کاهش یافته است.

شرکت سونی به تازگی تولید تمام مدل‌ها به غیر از نسخه ۵۰۰ گیگابایت جت بلک را در ژاپن متوقف کرده است تا روی تولید و عرضه مناسب پلی استیشن ۵ تمرکز کند. حال باید منتظر بود و دید که این موضوع چگونه روی فروش این کنسول‌ها تاثیر خواهد گذاشت.

شرکت مایکروسافت از جمله تولیدکنندگان دیگری است که در مجموعه سال‌های فعالیت ایکس باکس هرگز به عملکرد خوبی در بازار ژاپن دست نیافته است. با وجود این که سونی در گذشته محبوبیت خوبی را در بازار بازی‌های ویدیویی ژاپن به دست آورده بود اما حال گویا باید استراتژی‌های جدیدی را در نظر بگیرد.

منبع: Gaming Bolt

نوشته سونی در سال ۲۰۲۰ تنها کمتر از یک میلیون واحد کنسول در ژاپن فروخته است اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

منبع خبر

Amirkabir

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *