تاریخ انتشار : دوشنبه 25 ژانویه 2021 - 1:13
کد خبر : 21614

معرفی 6 فیلم برتر و خنده دار از ساشا بارون کوهن ؛ استاد کمدی سیاه

معرفی 6 فیلم برتر و خنده دار از ساشا بارون کوهن ؛ استاد کمدی سیاه

فیلم های ساشا بارون کوهن در چه سبکی است؟ ساشا بارون کوهن بازیگر انگلیسی سینمای جهان، در اکثر ژانرها نقش آفرینی کرده است اما عمده محبوبیت وی به دلیل بازی در فیلم های کمدی و خنده دار و از همه متفاوت بود..

فیلم های ساشا بارون کوهن در چه سبکی است؟

ساشا بارون کوهن بازیگر انگلیسی سینمای جهان، در اکثر ژانرها نقش آفرینی کرده است اما عمده محبوبیت وی به دلیل بازی در فیلم های کمدی و خنده دار و از همه متفاوت بودن آنها نسبت به سایر سبک های کمدی بوده است. به همین دلیل ما در این مقاله به معرفی 6 فیلم برتر و خنده دار از ساشا بارون کوهن پرداخته ایم.

چرا باید فیلم های ساشا بارون کوهن را تماشا کنیم؟

وی یکی از کسانیست که هنر را بدون حد و مرز و از همه مهم‌تر، بدون خط قرمز می داند. در فیلم هایی که وی در آن نقش آفرینی می کند این نکته به خوبی قابل مشاهده است. اگر عاشق فیلم های کمدی هستید که در آنها سانسور سیاسی و اجتماعی وجود ندارد، بدون درنگ کردن به تماشای آثار وی بنشینید.

به جرات می گویم هیچ نویسنده، کارگردان و بازیگری در حد ساشا بارون کوهن شخصیت دارک ندارند.

با توجه به اینکه خیلی از فکت ها در رابطه با فیلم های معرفی شده، ارتباط مستقیمی با جذابیت فیلم دارند، ترجیح می دهم تا جایی که امکان دارد در رابطه با سکانس ها، عمق داستان و فکت های آن صحبت نکنم.

معرفی 6 فیلم برتر و خنده دار ساشا بارون کوهن

6- فیلم علی جی اینداهوس (Ali G Indahouse)

رتبه 6: فیلم علی جی اینداهوس (Ali G Indahouse)
رتبه 6: فیلم علی جی اینداهوس (Ali G Indahouse)

فیلم علی جی اینداهوس (Ali G Indahouse) یکی از اولین پروژه های ساشا بارون کوهن و حتی بازیگرانی که در این فیلم به نقش آفرینی پرداخته اند محسوب می شود. جالب است بدانید بیش از 40 نفر از بازیگران این اثر که هم اکنون در دنیای سینما و تلویزیون معروف هستند، برای اولین بار در کنار یکدیگر به نقش آفرینی پرداخته اند. این فیلم مانند اکثر فیلم های ساشا بارون کوهن خنده دار و کمدی است، با این تفاوت که المان های فیلم عاشقانه و رمانتیک نیز در آن وجود دارد. به طور کلی اگر قرار باشد فیلم های رتبه 1 تا 4 را تماشا کنید و بعد به سراغ این فیلم بروید، خیلی برایتان جالب به نظر نمی رسد، چرا که در این فیلم ساشا بارون کوهن پخته نیست.

لازم به ذکر است این فیلم تولید سال 2003 است.

5- فیلم برونو (Brüno)

رتبه 5: فیلم برونو (Brüno)
رتبه 5: فیلم برونو (Brüno)

فیلم های کمدی که ساشا بارون کوهن در آن به نقش آفرینی می پردازد یا حالا جزو عوامل اصلی (مثلا کارگردان است)، همیشه مخاطبین را به دو دسته فوق هیتر و فوق طرفدار تقسیم می کند. فیلم برونو مدل همجنس‌گرایی (ساشا بارون کوهن) را روایت می کند که در پی معروف شدن است و به همین دلیل به آمریکا مهاجرت می کند و قصد دارد در صنعت مدلینگ به صورت بین المللی بدرخشد.

این فیلم کمدی بسیار خاصی دارد؛ در عین حال که سکانس های خنده داری دارد، سکانس های چرک و کثیف نیز بسیار زیاد دارد؛ به معنای دیگر در صورتی که عادت به تماشای فیلم های بدون حد و مرز و خط قرمز دارید، تماشای فیلم برونو (Bruno) به شدت پیشنهاد می شود.

با توجه به اینکه هیچوقت مشخص نیست ساشا بارون کوهن طرف کدام جناح و کشور و … است، در سال 2009 و پس از اکران این فیلم، تعداد زیادی از همجنس گرایان اعتراض و تعداد دیگری از ساشا بارون کوهن بابت به تصویر کشیدن زندگی یک مرد گی، تشکر کردند …

اکثر سکانس های فیلم برونو درحالی فیلمبرداری شده اند که مردم از فیلمبرداری اطلاع نداشتند و ساشا بارون کوهن را نمی شناختند؛ به همین دلیل اکثر سکانس بر پایه لحظات و خلاقیت خلق شده اند.

4- فیلم برادران گریمزبی (The Brothers Grimsby)

رتبه 4: فیلم برادران گریمزبی (The Brothers Grimsby)
رتبه 4: فیلم برادران گریمزبی (The Brothers Grimsby)

همین اول کار به شما اخطار می دهم این فیلم را به هیچ عنوان همراه خانواده یا با کسانی که راحت نیستید تماشا نکنید! هم چرک است، هم کثیف است و هم تا دلتان بخواهد سکانس خنده دار و کمدی دارد. البته از فیلمی که نویسندگی آن بر عهده ساشا بارون کوهن بوده و نقش اصلی آن است بیشتر از این انتظار نمی رود.

روایت داستان طوری است که به صورت پیشفرض حالت کمدی و فانتزی دارد. داستان درباره دو برادر است که از کودکی همدیگر راه گم کرده اند و سرنوشت طوری رقم می خورد که این دو بهم برسند. سکانس ها آنقدر خنده دار هستند که انتظارات شما را از سکانس های خنده دار سایر آثار کمدی بالاتر می برد.
این فیلم در سال 2016 با وجود واکنش مثبت مخاطبین، با واکنش به شدت منفی منتقدین (به دلیل وجود سکانس های به شدت 18+) روبرو شد.

3- فیلم بورات 2 (Borat 2)

رتبه 3: فیلم بورات 2 (Borat 2)
رتبه 3: فیلم بورات 2 (Borat 2)

نسخه دوم Borat به طور کاملا غافلگیرانه مدت کوتاهی قبل از اکران آن توسط ساشا بارون کوهن تایید شد. خیلی ها معتقدند این نسخه ضعیف تر از نسخه اول آن ظاهر شده است اما شخصا قبول ندارم، به دو دلیل؛ 1- سانسور: فکرش را بکنید، کشوری که در جهان به آزادی معروف است، اجازه پخش خیلی از سکانس ها را به اثر بورات 2 نداده است و اگر اخبار فیلم را دنبال کرده باشید حتما می دانید که داد سیاستمداران آمریکا نیز از ساشا بارون کوهن درآمده است. 2- فیلم برخلاف نسخه اول خیلی دنبال سکانس های کمدی نبود و تمرکز اصلی را روی داستان و موارد دیگر گذاشته بود و سبک متفاوت تری نسبت به نسخه اول داشت.

تمامی سکانس های فیلم بورات 2 درحالی فیلمبرداری شده اند که مردم از فیلمبرداری اطلاع نداشتند و ساشا بارون کوهن را نمی شناختند؛ به همین دلیل سکانس بر پایه لحظات و خلاقیت خلق شده اند.

2- فیلم دیکتاتور (The Dictator)

رتبه 2: فیلم دیکتاتور (The Dictator)
رتبه 2: فیلم دیکتاتور (The Dictator)

از لحاظ بیننده و درآمدزایی، فکر می کنم دیکتاتور سنگین ترین پروژه ساشا بارون کوهن محسوب شود؛ این فیلم تمامی سیاسیون و کشورهای دیکتاتور جهان را مورد هدف قرار گرفته است. در سال 2012 زمانی که این فیلم اکران شد، همانند سایر آثار شاخص ساشا بارون کوهن، مورد انتقادات شدید چه از سوی مردم و چه از سوی منتقدین روبرو شد. نکته قابل توجه این است که انتقادات به هیچ عنوان بابت بحث فنی نبودند، باز هم ساشا بارون کوهن با زبان کمدی سر و صدای همه را درآورد. به هرحال برخلاف سایر آثار ساشا بارون کوهن، این فیلم کمی ملاحظات بیشتری دارد و تقریبا می توان گفت یک سری حد و مرز ها را با توجه به استانداردهای خودش رعایت کرده است.
سکانس های خنده دار نیز در این فیلم بسیار زیاد است.

1- فیلم بورات 1 (Borat 1)

رتبه 1: فیلم بورات 1 (Borat 1)
رتبه 1: فیلم بورات 1 (Borat 1)

اگر قرار باشد 5 فیلم برتر کمدی عمرم را انتخاب کنم، بی وقفه بورات 1 را در آن لیست قرار می دهم، چه برسد به رتبه اول برترین فیلم های خنده دار ساشا بارون کوهن. این فیلم به معنای واقعی کلمه بی رحم است و یک شخص که هیچ، یک کشور را شخم می زند، بدون هیچ دلیل و ترسی! (کسانی که فیلم را تماشا کرده اند متوجه این جمله می شوند). بدون هیچ توضیح اضافی فقط می گویم Borat 1 را تماشا کنید، یا عاشق و پیگیر ساشا بارون کوهن می شوید، یا نفرت عجیبی نسبت به وی پیدا می کنید!

پیشنهاد می کنم اول فیلم را تماشا کنید و بعد مقالاتی که راجع به حقایق و فکت های این فیلم وجود دارد را مطالعه کنید تا بفهمید ساشا بارون کوهن برای خلق یک اثر خاص چه کارها که نمی کند …!

تمامی سکانس های فیلم بورات 1 درحالی فیلمبرداری شده اند که مردم از فیلمبرداری اطلاع نداشتند و ساشا بارون کوهن را نمی شناختند؛ به همین دلیل سکانس بر پایه لحظات و خلاقیت خلق شده اند.

معرفی فیلم و سریال های ایرانی و خارجی در سایت پلی مگ به طور اختصاصی!

نظر شما نسبت به مقاله معرفی 6 فیلم برتر و خنده دار از ساشا بارون کوهن چیست؟
به نظر شما خنده دار ترین فیلمی که ساشا بارون کوهن در آن حضور داشته کدام است؟

منبع: پلی مگ

5 / 5 ( 4 امتیاز )

The post معرفی 6 فیلم برتر و خنده دار از ساشا بارون کوهن ؛ استاد کمدی سیاه appeared first on پلی مگ: تازه های سینما و بازی.

منبع مطلب

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.