چیپست های دایمنسیتی ۱۲۰۰ و دایمنسیتی ۱۱۰۰ معرفی شدند

 چیپست های دایمنسیتی ۱۲۰۰ و دایمنسیتی ۱۱۰۰ معرفی  شدند

خانه/فناوری/چیپست های دایمنسیتی ۱۲۰۰ و دایمنسیتی ۱۱۰۰ معرفی شدند فناوریسخت افزار چیپست های دایمنسیتی ۱۲۰۰ و دایمنسیتی ۱۱۰۰ معرفی شدند

مدیاتک سرانجام از چیپست‌های دایمنسیتی ۱۲۰۰ و دایمنسیتی ۱۱۰۰، با فرایند ۶ نانومتری و هسته های A78 رونمایی کرد.

تا به امروز، تمام سری دایمنسیتی مدیاتک با فرایند ۷ نانومتری ساخته شده بودند، اما امروز شاهد کاهش لیتوگرافی چیست های مدیاتک به عدد ۶ هستیم. دایمنسیتی ۱۲۰۰ و دایمنسیتی ۱۱۰۰ اولین چیپست های ۶ نانومتری مدیاتک هستند. و اولین چیپست های این شرکت هستند که از هسته Cortex-A78 استفاده می‌کنند. این دو چیپست بر اساس یک سخت افزار یکسان ساخته شده‌اند، اما سطح کمی متفاوت را هدف قرار می‌دهند.

دایمنسیتی ۱۲۰۰. به پیکربندی پردازنده ۱ + ۳ + ۴ با هسته A78 مجهز است که با سرعت ۳.۰ گیگاهرتز کار خواهد کرد، به علاوه این چیپست به سه هسته A78 با سرعت ۲.۶ گیگاهرتز و چهار هسته ضعیف‌تر از نوع A55 مجهز است که با سرعت ۲.۰ گیگاهرتز کار می‌کنند. برای مقایسه، دایمنسیتی ۱۰۰۰ پلاس از یک هسته قدیمی A77 استفاده می‌کند که سرعت آن روی ۲.۶ گیگاهرتز تنظیم شده است. طبق گفته ARM هسته A78 با سرعت ۳ گیگاهرتز حدود ۲۰ درصد سریعتر از هسته A77 با سرعت ۲.۷۷ گیگاهرتز است. به طور کلی عملکرد پردازنده ۲۲٪ و بهره وری انرژی آن ۲۵٪ نسبت به نسل های قبلی افزایش یافته است.

دایمنسیتی ۱۲۰۰ و دایمنسیتی ۱۱۰۰

چیپست های دایمنسیتی 1200 و دایمنسیتی 1100 معرفی شدند
چیپست های دایمنسیتی 1200 و دایمنسیتی 1100 معرفی شدند

دایمنسیتی ۱۱۰۰، به چهار هسته Cortex-A78 با فرکانس ۲.۶ گیگاهرتز مجهز شده. با توجه بهبود معماری ساخت این چیپست باید انتظار بهبود عملکرد تک هسته‌ای و چند هسته ای نسبت به دایمنسیتی ۱۰۰۰ پلاس باشیم. هر دو چیپست جدید مدیاتک از GPU یکسانی استفاده می‌کنند. در حقیقت، مدیاتک از GPU سری ۱۰۰۰ یعنی Mali-G77 با ۹ هسته پردازشی برای هر دو تراشه جدید خود استفاده کرده‌ است.

دایمنسیتی ۱۲۰۰ از نمایشگرهای ۱۶۸ هرتز و ISP پنج هسته‌ای با قابلیت مدیریت دوربین ۲۰۰ مگاپیکسل پشتیبانی می‌کند. همچنین تراشه دایمنسیتی ۱۱۰۰ از صفحه نمایش ۱۴۴ هرتزی و سنسورهای دوربین تا ۱۰۸ مگاپیکسل پشتیبانی می‌کند. هر دو گوشی در پردازش Night Shot حدود ۲۰ درصد سریعتر از نسل قبلی هستند، و قابلیت حالت شب اختصاصی برای تصاویر پانوراما را در اختیار دارند.

منبع: GSMARENA

آپدیت OneUI 3.0 مبتنی بر اندروید ۱۱ برای گلکسی M31 منتشر شد

مقاله اصلی

Amirkabir

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *