تاریخ انتشار : چهارشنبه 3 فوریه 2021 - 2:00
کد خبر : 32604

10 فیلم کریستین بیل که باید تماشا کنید | برترین های پسر متعهد سینمای هالیوود

10 فیلم کریستین بیل که باید تماشا کنید | برترین های پسر متعهد سینمای هالیوود

معرفی بهترین فیلم های کریستین بیل از نگاه سایت پلی مگ «کریستین بیل» ،متولد ۳۰ ژانویه سال ۱۹۷۴ میلادی،اهل هاورفورد وِست، انگلستان است. «کریستین بیل» یکی از برجسته ترین بازیگران متد اکتیگ محسوب میشود. ا..

معرفی بهترین فیلم های کریستین بیل از نگاه سایت پلی مگ

«کریستین بیل» ،متولد ۳۰ ژانویه سال ۱۹۷۴ میلادی،اهل هاورفورد وِست، انگلستان است.

«کریستین بیل» یکی از برجسته ترین بازیگران متد اکتیگ محسوب میشود. او ،دارنده اسکار بهترین نقش مکمل برای فیلم مبارز ، همچنین برنده ۲ گلدن گلوب برای فیلم های مبارز در سال ۲۰۱۱،و معاون (نقش اصلی),در سال ۲۰۱۹ میباشد.

یکی از مهم ترین خصوصیات بیل تعهد و سختکوشی اش برای فیلمی است، که بازی میکند. بیل برای هر فیلم‌اش به‌تمام معنا، از جان مایه میگذارد.

همینطور، اضافه و کم کردن دیوانه وارِ وزنش زبان زد اهالی سینمای جهان است.

در این مقاله قصد داریم به مناسب تولد ‌او، بهترین فیلم‌های پسر سختکوش سینمای هالیوود، یعنی «کریستین بیل» را، از ۱۰ تا ۱ رتبه‌بندی و بررسی کنیم. در ادامه ،همراه پلی مگ باشید.

«در تهیه مقاله سعی شده داستان فیلم‌ها اسپویل، نشود».

۱۰. «امپراتوری خورشید»،محصول سال ۱۹۸۷

فیلم امپراتوری خورشید در ژانر درام-جنگی، اولین فیلم مهم کریستین بیل ۱۳ ساله، به کارگردانی اسپیلبرگ بزرگ بود. اسپیلبرگ سابقه خوبی در ساخت فیلم های جنگی و درام دارد .مِن جمله فیلم افسانه‌ای، لیست شیندلر.

اما سالها قبل از آن که اسپیلبرگ دست به ساخت چنین فیلمی بزند، به بیل ۱۳ ساله، فرصت داد تا استعداد ناب‌اش را در امپراتوری خورشید، نشان همگان دهد.

نگارش فیلمنامه‌ی امپراتوری خورشید ، کارگردانی ، اَکت بازیگران همه و همه،زیبا از آب درامده است.

ضمنا این فیلم،جایزه بهترین بازیگر نوجوان را برای بیل ،به ارمغان آورد .

۹. « حیثیت»،محصول سال ۲۰۰۶

«حیثیت» ،به کارگردانی فیلمساز، نامدار و صاحب سبکی بنام «کریستوفر نولان» میباشد، که به درستی میداند،چطور از بازیگرانش استفاده خوبی کند.

«کریستوفر نولان»، از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ بازیگر مورد علاقه، اصلی خود را یافت و آن را، «کریستین بیل» قرار داد. بی دلیل نیست که هر فیلمی که این ۲ باهم کار کرده اند ،شاهکار و تماشاگر پسند واقع شده.

این اثر نیز، از این قائده مستثنی نیست و فیلمی است در سبک نوآر و علمی تخیلی با کشش های جذاب نولانی، و فیلمنامه ای غنی در خلال،بازی بینظیر بیل و هیو جکمن، همچنین مایکل کین بزرگ که در اکثر فیلم‌های نولان حضور دارد.

«حیثیت»،داستان دو شعبده باز را به تصویر کشیده که با یکدیگر در رقابت هستند و ماجراهای مختلفی همسو، با همین رقابت بین آن ها اتفاق می افتد. این فیلم در دو بخش بهترین فیلمبرداری و بهترین طراحی صحنه در جوایز اسکار نامزد شد و در باکس آفیس عملکرد درخشانی داشت .

۸. «مبارز»، محصول سال ۲۰۱۰

فیلم خوش ساخت ، درام ورزشی «مبارز»،به کارگردانی دیوید.او.راسل میباشد.با بازی مارک والبرگ و کریستین بیل همراه است و داستان زندگی دو برادر در زمینه ورزش بوکس را روایت میکند.

«مبارز» در جشنواره ها بسیار خوب عمل کرد ، و ۲ جایزه گلدن گلوب و جایزه اسکار بهترین بازیگر مکمل را برای بیل به ارمغان آورد. بیل در این فیلم وزن خود را برای چندمین بار از ۷۹ به ۶۵ رساند. یعنی ۱۴ کیلو کاهش وزن!!!

۷. «ماشین کار»، محصول سال ۲۰۰۴

در سال ۲۰۰۴ بیل بعد از موفقت چشمگیر در فیلم روانی آمریکایی ، ۴ سال به خودش استراحت داد و با یک فیلم مهم دیگر بازگشت، این فیلم«ماشین کار» نام دارد که در ژانر تریلر و روانشناختی طبقه‌بندی میشود.و محصول مشترک آمریکا و اسپانیا است.

یکی از دلایل موفقیت فیلم کاهش وزن تاریخی بیل در این فیلم میباشد.

۴ ماه قبل از شروع فیلمبرداری و ساخت فیلم بیل تصمیم گرفت رژیم لاغری سختی را دنبال کند. رژیم او در خلال این مدت، حاوی یک عدد سیب و فقط یک قوطی کنسرو بود!!!.

در آخر کریستین بیل، ۲۸ کیلوگرم برای ماشین کار، کم کرد. جالب است بدانید بیل قصد داشت وزن‌ خود را به ۴۵ کیلو گرم برساند، که با مخالفت عوامل فیلم مواجه شد.

۶. «معاون»، محصول سال ۲۰۱۸

«معاون»، فیلمی فیلم زندگینامه‌ای و کمدی-درام به کارگردانی و نویسندگی آدام مک‌کی میباشد.

در این فیلم «کریستین بیل» ( دیک چینی) به همراه «استیو کارل»، «سم راکول»،« ایمی آدامز»، به ایفای نقش پرداخته‌اند. فیلم اوج گیری سیاست های دیک چنی را تا تبدیل شدن به سیاستمداری قهار را روایت میکند .

بازی هنرمندانه و بی نظیر، کریستین بیل در این فیلم ستایش منتقدان را برانگیخت. این نکته را هم ذکر کنیم مثل همیشه کریستین بیل تغییرات وزن خود را در این فیلم هم اعمال کرد.

۵. «فورد در برابر فراری»، محصول سال ۲۰۱۹

فیلم «فورد در برابر فراری»، شاید تمام و کمال به حقش نرسید.

به این دلیل که سال ۲۰۱۹، بسیار پرفیلم بود و فیلم‌های خوب زیادی داشت.شاید به همین دلیل دست این فیلم و بیل از جوایز کوتاه ماند.

«فورد در برابر فراری»، در ژانر بیوگرافی و مهیج دسته بندی میشود ، در فیلم «فورد در برابر فراری»، روایت زندگی «مایلز» راننده‌ی چیره دست، همینطور «کرول شلبی» افسانه ای را مشاهده میکنیم.

این دو ، در اوایل دهه ۶۰ توسط شرکت فورد استخدام می‌شوند تا در مسابقات ماشین رانی به حاکمیت فراری ، پایان دهند.

«کریستین بیل»، «مت دیمون»، ستارگان اصلی فیلم محسوب میشوند. اگر این فیلم فراموش نشدنی، را همچنان ندیده اید؛ آب در دستان دارید زمین بگذارید و وقت را هدر ندهید.

۴. «اخاذی آمریکایی»، محصول سال ۲۰۱۴

دومین فیلم دیوید.او. راسل، و بیل شاهکاری است که دارای کنایه هایی کلاسیک در قالب مدرنیته است.

کمدی سیاهی که دارای هیاهویی عاشقانه ، گاهی آزار دهنده و احساسی است.یکی از بیشمار فیلمهای فوق العاده بیل همراه با بازی های زیبای «بردلی کوپر»، « جنیفر لارنس»، «امی ادامز»و «جرمی رنر».

نکته جالب اینجاست که بیل دوباره وزنش را از ۶۵ کیلوگرم، به ۱۰۳ کیلوگرم افزایش داد!.

۳. «سه گانه بتمن»، محصول سال‌های ۲۰۰۵،۲۰۰۸،۲۰۱۲

زمانی که «کریستوفر نولان»، در سال ۲۰۰۵ بعد از سالیان متمادی دست به ساخت فیلم بتمن زد، شاید هیچکس انتطار چنین شاهکاری از نولان نداشت.

«کریستوفر نولان»،نیمه تاریک زندگی بروس وین را به تصویر کشید؛ جایی که تحولی شگرف در زمینه ساختاری و روایی در کل فیلم های کامیک بوکی به وجود آمد.

بیل بعد از ماشین کار بود که برای نقش« بروس وین» تست داد. واضح است که از لحاظ وزنی کمبودی برای نقش داشت اما بعد از قبولی برای نقش بتمن، با وضعیتی عجیب به فیلمبرداری برگشت.

«کریستوفر نولان» در مصاحبه ای بیان کرد:«زمانی که کریس برای فیلمبرداری آمد انگار که یک خرس در محل فیلمبرداری پرسه میزد اصلا نشناختمش».

نولان کاملا حق گفته، بیل وزنش را از ۵۴ کیلوگرم به ۹۰ کیلوگرم عضله رسانده بود!!.

اگر فرصت تماشای سه گانه تاریخی نولان، را نیافته اید، در دیدن‌اش شک نکنید.

۲. «روانی آمریکایی»، محصول سال ۲۰۰۰

روانی امریکایی شاید از بسیاری جهات الهام گرفته از فیلم «روانی» هیچکاک باشد، اما به صورت خاصی تجربه ای است فراموش نشدنی. «روانی امریکایی» یکی از عناصر و ارکان های اصلی در ترقی و پیشرفت کریستین بیل بود که با توجه به استعداد‌ اش ، موجب پرتاب کریستین بیل به قله متد اکتینگ و هالیوود شد.

داستان درباره پاتریک بیتمن است که باتوجه به بازیگری بیل واکنش بسیار مثبت منتقدان را بر انگیخت.

منتها قرار بود تا «لئوناردو دی‌کاپریو »در نقش بیتمن بازی کند، اما به علت کار بر روی پروژه‌های دیگر انصراف داد و بیل نقش اصلی فیلم را از آن خود کرد. او بعد از تصاحب نقش، درمورد شخصیت فیلم تحقیقات زیادی انجام داد و با تمرینات بدنسازی ، برای نقش مدنظر ، از تمامی جهات نقش‌اش را فوق العاده بازی کرد.

۱. «۳:۱۰ دقیقه به یوما»، محصول سال ۲۰۰۷

در انتها می رسیم به رتبه اول بهترین فیلم‌های کریستین بیل.

رتبه اول اختصاص دارد به یکی از بهترین وسترن های تاریخ سینما، یعنی فیلم «۳:۱۰ دقیقه به یوما»، به کارگردانی «جیمز منگلود»، که بازسازی فیلمی به همین نام در سال ۱۹۵۷ میلادی میباشد.

فیلم به صورت اعجاب انگیزی بی نقص است، و تماشا چی از شروع تا انتها میخکوب آن میشوند، که اکثرا مدیون بازی زیبای مثلث، «کریستین بیل» ، «راسل کرو» و «بن فاستر» میباشد.

همکاری دو بازیگر دوست‌داشتنی سینما در این فیلم بسیار دیدنی است. موسیقی متن فیلم هم که جای خود دارد.

معرفی فیلم و سریال های ایرانی و خارجی در سایت پلی مگ به طور اختصاصی!

آیا فیلم‌های منتخب کریستین بیل را تماشا کرده اید؟

نظرات خود را نسبت به مقاله «بهترین فیلم های کریستین بیل» با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: سایت پلی مگ

5 / 5 ( 6 امتیاز )

The post 10 فیلم کریستین بیل که باید تماشا کنید | برترین های پسر متعهد سینمای هالیوود appeared first on پلی مگ: تازه های سینما و بازی.

منبع مطلب

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.