تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 24 نوامبر 2022 - 21:36
کد خبر : 505778

بازرسی کالا

بازرسی کالا

بازرسی کالا  چیست؟ بخشی مهم و اصلی در کنترل کیفیت و فرآیند زنجیره تأمین بازرسی کالا است.با انجام بازرسی کالا این امکان برای تاجران فراهم می شود تا از کیفیت محصولات را در مراحل مختلف فرآیند تولید و قبل از حمل و نقل، در محل اطمینان حاصل کنند. یکی از سایت های معتبر خارجی در

بازرسی کالا  چیست؟

بخشی مهم و اصلی در کنترل کیفیت و فرآیند زنجیره تأمین بازرسی کالا است.با انجام بازرسی کالا این امکان برای تاجران فراهم می شود تا از کیفیت محصولات را در مراحل مختلف فرآیند تولید و قبل از حمل و نقل، در محل اطمینان حاصل کنند.

یکی از سایت های معتبر خارجی در زمینه واردات کالا سایت  Cargo inspection میباشد که در کنار tie.co.ir

میباشد .

بنابراین بازرسی کالا  ، یک روش موثر برای جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات کیفیت و ایجاد اختلال در زنجیره تامین است.

شرکت خبرگان بین المللی تهران ،به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های بازرسی در ایران مشغول فعالیت است و تاجران میتوانند با سپردن کارهای بازرسی کالا به این شرکت از بوجود آمدن مشکلات در کیفیت محصولات خود جلوگیری کنند.

بازرسان شرکت خبرگان بین المللی تهران، می توانند برای تعیین نیازهای کالا ها، از جمله یکسان بودن آنها با استانداردهای بین المللی بازار مقصد، محصولات تاجران را براساس جزئیات سفارش بازرسی ارزیابی و بررسی کنند.

مزایای بازرسی کالا به شرح زیر است:

 • کاهش هزینه ها به دلیل خرابی محصول: به عنوان مثال ، جایگزینی و دفع کالاهای معیوب.
 • جلوگیری از لطمه به کالا و اعتبار شرکت
 • پیش بینی تأخیرهای تولید و حمل و نقل
 • بهبود ارتباط با تأمین کننده
 • برطرف کردن مشکلات شناسایی شده محصولات به سرعت توسط تامین کننده
 • پرداخت هزینه فقط برای کالاهای سالم
 • کاهش شکایات مشتری در مورد محصول معیوب
 • اطمینان از کیفیت محصول در هر مرحله از تولید

تاجران با استفاده از بازرسی کالا ،توسط شرکت شرکت خبرگان بین المللی تهران از مزایای بازرسی بهره مند شوند.

به چه دلیلی در تجارت به بازرسی کالا نیاز است؟

انجام  بازرسی کالا می تواند پشتیبانی تضمین کیفیت محصولات و فرآیندهای تولید را برای تجار فراهم کند. شرکت خبرگان بین المللی تهران به مشتریان کمک می کند تا کیفیت محصول و منافع قانونی خود در کل فرآیند زنجیره تامین از بازرسی کالاهای نهایی تا بازرسی بارگیری کانتینر، حفظ کنند.

این شرکت توانایی خدمات بازرسی به خریداران و فروشندگان مواد و محصولات را ارائه می دهد. بازرسی های کنترل کیفیت که توسط شرکت خبرگان بین المللی تهران انجام می شود برای اطمینان از مطابقت با استانداردهای مشتری، صنعت و مقررات دولتی و اطمینان از اینکه محصولات با کیفیت به مشخصات مشتری تولید می شوند و به استانداردهای مشتری ارسال می شوند، صورت می گیرد.

بازرسان این شرکت به تاجران در شناسایی ناهماهنگی محصولات و تاخیرهای احتمالی حمل و نقل سفارش آنها کمک می کنند.

Figure 2بازرسی کالا در تجارت بین‌الملل

بازرسی کالا در تجارت بین‌الملل

با توجه به این موضوع که مطمئن بودن از کیفیت و مرغوبیت کالا های تجاری، همیشه به عنوان یکی از مهمترین و اصلی ترین دغدغه فکری تجار و دیگر فعالان بخش بازرگانی و همچنین مسئولین کشورهای مقصد محسوب می شود.

بنابراین امروزه بازرسی کالا جزئی جدائی‌ناپذیر در تجارت بین المللی است. توسعه این موضوع در سطح جهانی تا اندازه ای است که از بازرسی کالا به عنوان یکی از مراحل پیچیده و کاملاً تخصصی و حرفه ای  تجارت یاد می شود.

به همین دلیل سازمان جهانی استاندارد برای سهولت این کار،دستورالعمل‌هایی را در زمینه بازرسی کالا تدوین کرده است. بنابراین در حال حاضر این استانداردها به عنوان مرجع و منبع کشورهای مختلف جهان در بازرسی کالا تبدیل شده است.

شرکت خبرگان بین المللی تهران ،توانایی بازرسی کالا در تجارت بین المللی را دارد و تاجران را در این راه یاری می کند.

انواع بازرسی کالا عبارتند از:

همواره بازرسی کالا توسط شرکت خبرگان بین المللی تهران به یکی از روش های زیر انجام می شود:

 1.  بازرسی قبل از حمل
 2.  بازرسی حین تولید
 3.  بازرسی قیمت
 4.  بازرسی اصالت فروشنده
 5.  بازرسی استاندارد اجباری

Figure 3مهم‌ترین وظایف شرکت‌های بازرسی کالا

مهم‌ترین وظایف شرکت‌های بازرسی کالا

 

از مهمترین وظایف شرکت های بازرسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

بررسی صلاحیت و توانایی‌های کیفی صادرکننده (فروشنده کالا)

بررسی کالا جهت تطابق کیفیت آن با سفارش صورت گرفته

ارزیابی کمیت کالا و تائید میزان سفارش شده

بررسی سال ساخت کالا و اطمینان از نو یا مستعمل‌ بودن آن

تائید محل تولید یا کشور سازنده کالا

بررسی نحوه بسته‌بندی و تائید آن

تائید وسیله حمل

شرکت خبرگان بین المللی تهران توسط بازرسان متخصص و مجرب خود انجام این وظایف را بر عهده دارد. و به شکل درست و با توجه به مقررات این وظایف را انجام می دهد .و کیفیت محصولات را با بازرسی کالا تایید می کند.

مناسب ترین نقطه برای بازرسی کالا

مناسب ترین نقطه برای بازرسی کالا، وابسته به نوع بار و شرایط تجارت است.در صورتی که کالایی شامل استاندارد اجباری در ایران نباشد و فروشنده کالا مورد اطمینان شرکت خریدار و یا واردکننده باشد؛بهتر است برای کمتر کردن هزینه و زمان، بازرسی کالا در مقصد انجام شود.

ولی چنانچه کالا مشمول استاندارد اجباری در ایران باشد،لازم است تا کالا در آزمایشگاه های معتبر سازمان استاندارد مورد آزمایش قرار گرفته که در بعضی موارد این آزمایش ها در داخل کشور ممکن نیست و یا اینکه زمان زیادی می خواهد ؛پس بهتر است دراین موارد بازرسی در مبدا انجام شود.

شرکت های بازرسی کالا به شکل مستقل فعالیت انجام می دهند. شرکت خبرگان بین المللی تهران به عنوان یک شرکت بازرسی کالا  برای جلوگیری از هرگونه اختلاف بین خریدار و فروشنده بر کالای مبادله شده در یکی از مراحل ساخت و تولید، پیش از حمل، در مبدا و یا مقصد با درخواست شرکت خریدار نظارت و بازرسی می کند.

بازرسی کالا توسط این شرکت  شامل انواع کالای وارداتی و صادراتی، انواع مواد معدنی و صنعتی، بازرسی های بانکی و همچنین نمونه برداری از واحدهای تولیدی داخل کشور است.

در هر کشوری لیستی از استانداردهای اجباری برای کالاهای وارداتی وجود دارد که کالا باید براساس آن تایید شود. در صورتی که کالای مربوطه در آن لیست باشد لازم است تا استاندارد مورد نظر در کشور مقصد هم رعایت شود.

همچنین آزمایشگاه هایی در کشور وجود دارند که توسط سازمان استاندارد مورد تایید هستند و وظیفه نمونه گیری و آزمایش کالاها را دارند و انجام می دهند. که نتایج این آزمایشگاه ها مورد بررسی و تایید شرکت های بازرسی کالا قرار می گیرد.

بعد از پایان همه این بازرسی ها، گواهی بازرسی کالا توسط شرکت شرکت خبرگان بین المللی تهران صادر میشود و به این ترتیب کیفیت کالا ها تایید میشود و تاجران میتوانند از آن اطمینان کسب کنند.

پس اگر قصد انجام بازرسی کالا دارید بهتر است از شرکت هایی که در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارند استفاده کنید . پیشنهاد میکنیم برای این کار شرکت خبرگان بین المللی تهران را انتخاب کنید.

 

منبع : شرکت خبرگان بین المللی تهران |  tie.co.ir

 

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.