تاریخ انتشار : سه‌شنبه 29 نوامبر 2022 - 21:49
کد خبر : 505815

بازسازی خانه

بازسازی خانه

بازسازی خانه روشی برای بروز رسانی خانه برای پاسخ دادن به نیازهای روز می‌باشد. خانه فضای شکلگیری خاطرات می باشد و بازسازی خانه تلاشی جهت زنده نگه داشتن خاطرات جهت بوجود آوردن خاطراتی نو در کنار دوستان و خانواده بکار میرود. خانه در زندگی بشر و شکلگیری شخصیت افراد تاثیر بسیار مهمی خواهد داشت. یک

بازسازی خانه روشی برای بروز رسانی خانه برای پاسخ دادن به نیازهای روز می‌باشد. خانه فضای شکلگیری خاطرات می باشد و بازسازی خانه تلاشی جهت زنده نگه داشتن خاطرات جهت بوجود آوردن خاطراتی نو در کنار دوستان و خانواده بکار میرود.

خانه در زندگی بشر و شکلگیری شخصیت افراد تاثیر بسیار مهمی خواهد داشت. یک طراحی ایده ال در خانه قادر است با پاسخگویی به نیاز های گوناگون افراد، زندگی را برای آنها دل انگیز و لذت بخش نماید. ولی هر خانه ای با گذشت زمان و به مرور علاوه بر فرسودگی قابلیت پاسخ به نیازهای جدید را از دست خواهد داد که این موضوع سبب کم شدن کیفیت یک خانه خواهد شد. به همبن دلیل بازسازی خانه در این موارد انتخابی مناسب می باشد و برای بروز رسانی خانه ای که فضای تشکیل خاطرات تلخ و شیرین ما می‌باشد امن ترین محیط برای بودن در کنار خانواده محسوب می شود.

اصول بازسازی خانه

بازسازی خانه در حقیقت با هدف پاسخ به نیازهای جدید شما از یک خانه صورت می‌گیرد.

جهت بازسازی خانه و بازسازی مسکونی پیش از هر چیزی بایستی به هدفمان از بازسازی خانه نگاهی عمیق داشته باشیم. در مواقع بسیار به دلیل وجود مشکلات زیادی و جلوگیری از هزینه‌های بیشتر، باید از خدمات بازسازی ساختمان و منازل استفاده کنیم.  درمواقعی نیز بازسازی مسکونی به علت فرسودگی قسمت های داخلی مثل دیوارها و یا پاسخ ندادن مناسب به نیازهای روز صورت می‌گیرد.

افراد متخصص در زمینه بازسازی خانه پیش از هر چیزی سعی میکنند با نیازهای گوناگون ساکنین خانه آشنا بشوند. ضمناً یکی دیگر از موضوعاتی که باید آن را مورد وتجه قرار دهیم اهداف افراد در سال های آینده می باشد. چون در بازسازی خانه به هر میزان بیشتر بتوانیم به نیازهای افراد پاسخی مناسب بدهیم و پیش بینی‌های دقیق‌تری از تغییرات در آینده دارا باشیم، قادر خواهیم بود یک بازسازی موفق‌تر داشته باشیم.

بازسازی خانه

اهمیت بازسازی خانه

طراحی و بازسازی خانه به چند علت میتواند رخ دهد. یکی از علل اصلی که کارفرما موقع مراجعه به افراد متخصص در برای بازسازی خانه خود دارد فرسودگی خانه است. این فرسودگی هم امکان دارد در ظاهر خانه موجود باشد و هم قادر است در تاسیسات و لوله کشی های خانه وجود داشته باشد. در بازسازی خانه های قدیمی و دچار فرسودگی بطور معمول هم نیاز به تعویض و بروز رسانی تاسیسات وجوذد دارد و هم تغییرات در نقشه خانه و به روز رسانی پوسته نهایی امکان پذیر خواهد بود.

ولی یکی دیگر از عللی که کارفرما جهت بازسازی خانه خود به ما مراجعه می‌نمایند بحث عدم پاسخ دادن ساختمان به نیازهای روز افراد میباشد. مثلاً با گسترش خانواده افراد قصد دارند در بازسازی خانه خود را تا یک اتاق افزایش دهند و یا فضای آشپزخانه و نهار خوری را وسعت دهند. در این شرایط از بازسازی خانه معمولاً ما علاوه بر طراحی کلی محیطها ، رنگ بندی و پوسته نهایی خانه نقشه خانه را باز طراحی داخلی کرده تا با نیاز های جدید کارفرمامتناسب باشد.

بازسازی و بازگشت محیط های فراموش شده

متاسفاه این روزها بسیاری از افراد بازسازی خانه را فقط به  مسائل ظاهری خانه ربط می دهند. کارشناسان بازسازی خانه را چیزی بیشتر از یک بروز رسانی ساده و ظاهری می‌دانند. در بازسازی مسکونی ما بدنبال یافتن محیط هایی می باشیم که در زندگی ما لازم می باشند. ولی در ساختمان سازی امروزه به فراموشی سگرده شده اند. در حقیقت ما در بازسازی خانه سعی می کنیم تا هر محیط را با درنظرگرفتن کاربری که دارا می باشد بصورت کامل طراحی نماییم و جزییات مورد نیاز هر کاربری را در نظر بگیریم.

مسائلی مثل قرار گرفتن میز مطالعه و میز آرایش در اتاق خواب‌ها ، جداسازی فضای تر و خشک در سرویس ها ، ایجاد مثلث کار در آشپزخانه ها، وجود آشپزخانه کثیف در خانه ، فضای رختشوی خانه و … از جمله موضوعاتی می‌باشند که در یک بازسازی بایستی آنها را مدنظر قرار دهیم و در بازسازی معماری پیاده کنیم.

مراحل بازسازی خانه

آگاهی از نیاز ساکنین همانگونه که گفتیم یکی از اساسی‌ترین مسائل در بازسازی خانه مسکونی اظلاع از نیازهای افراد و ساکنین خواهد بود. علل زیادی جهت بازسازی منزل می باشند که بایستی این دلایل را بصورت موشکافانه مورد بررسی قرار دهیم تا در گام های آتی بتوان پاسخ مناسبی را به از طریق طراحی دست پیدا کنیم.

بازسازی خانه

طراحی داخلی

بعد از آشنا شدن با نیازهای افراد ساکن خانه و علت اصلی طراحی و بازسازی خانه تهران وقت آن خواهد رسید که طراح شما عملکرد و تخصص خود را نشان دهد. پاسخدهی به نیاز ساکنین از طریق طراحی از اساسی‌ترین قسمت‌های بازسازی خانه می باشد که باید موقعی مناسب را برای آن درنظر داشته باشیم.

برآورد هزینه

بعد از کامل کردن طراحی و نهایی‌شدن طرح بازسازی خانه، زمان آن خواهد رسید که هزینه مخارج مورد نیاز جهت انجام بازسازی منزل برآورد گردد. محاسبه هزینه های بازسازی خانه با درنظر گرفتن مدت زمان و شرایط بازسازی خانه بطور کلی با یک تلورانس منطقی برآورد و اعلام خاوهد شد. چون این موضوع پیش از آغاز کار کارفرما را از مبالغ آتی و مقدار ریسک هزینه ها مطلع خواهد ساخت و یک آزادی ذهنی برای تصمیم گیری های بعدی به کارفرما خواهد بخشید.

تخریب

آغاز یک تولد جدید با خراب کردن چیزی که دیگر پاسخگوی نیازهای افراد نیستند شروع می‌شود. تخریب بخش مهمی از بازسازی خانه محسوب می‌شود. چرا که تخریب ضمن حساسیتی که در ایمنی ساختمان خواهد داشت آلودگی های محیطی و صوتی بسیاری نیز با خود به همراه می آورد. به همین دلیل باید سریعاً و با دقت بالا این کار انجام دهیم. نقشه های تخریب بایستی قبل از رسیدگی به هر کاری آماده و به دست کارگاه برسد.

تاسیسات

در هر بازسازی امکان تعویض و تغییر لوله ها و شیر آلات و بعلاوه سیستم های گرمایشی و سرمایشی موجود می باشد که بایستی در این گام نتیجه بدهد. با تخریب و جداسازی کف و دیوار ها بهترین موقع جهت تعویض لوله های زنگ زده در بازسازی ساختمان فره خواهد رسید. تاسیسات دیگری که در این گام با در نظر گرفتن طراحی جدید ساختمان تغییر خواهد کرد تاسیسات الکتریکی خواهد بود. تغییرات در سیم‌کشی و کم و زیاد شدن کلید و پریزها با درنظر گرفتن نور پردازی جدید نیز در این قسمت صورت می گیرد.

بازسازی خانه

سفت کاری

 با دستیابی به مرحله سفت کاری در بازسازی خانه مسکونی شما این امکان را خواهید داشت که استخوان بندی طرح جدید خانه خود را مشاهده نمایید. چون در این گام دیوار چینی های جدید کشیده  خواهند شد، رابیتس بندی و سقف کاذب با درنظرگیری طرح صورت خواهد گرفت، سرویس ها عایق بندی و تراز خواهند شد و همه موارد آماده خواهند شد که وارد جزییات آخری کار می شویم.

نازک کاری

 نازک کاری در کلیۀ بازسیازی‌ها بالاترین زمان را به خود اختصاص خواهد داد. چون این مرحله پرداخت نهایی خانه محسوب می شود و جزییات بسیاری را با خود بهمراه می‌آورد. بی دقتی و عجله در این مقطع امکان دارد شما را از طرح اصلی و چیزی که منتظرش هستید دور کند. گچ کاری ، کاشی کاری ، نصب سرویس ها ، نصب کابینا ها و کمد ها ، سرامیک کف ، نقاشی و شامل اموری می باشد که در این مرحله انجام می گیرد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.