تک لاین | امروز در تاریخ تکنولوژی – ۲۶ خرداد

در ۱۶ ژوئن ۱۹۰۳، هنری فورد شرکت فورد موتور را با ده سرمایه‌گذار و ۲۸۰۰۰ دلار تاسیس کرد. فورد ساخت اتومبیل را در خیابان ماک در دیترویت در کارخانه‌ای که قبلاً واگن تولید می‌کرد، آغاز نمود.

این شرکت امروزه علاوه بر خودروهای سواری و باری فورد، خودروهای لوکسی با مارک لینکلن هم تولید می‌کند. این شرکت از سال ۱۹۳۸ خودروهای لوکس ارزان قیمت‌تری با برند مرکوری تولید می‌کرد، اما از سال ۲۰۱۱ تولید خودرو با این برند را متوقف نمود. فورد سهام اندکی از شرکت ژاپنی مزدا و شرکت بریتانیایی استون مارتین را نیز در اختیار دارد. شرکت فورد در سال ۱۹۸۹ شرکت خودروسازی جگوار کارز و در سال ۲۰۰۰ شرکت لندرور را خریداری نمود، اما در ماه مارس سال ۲۰۰۸ هر دو را به شرکت هندی تاتا موتورز فروخت. فورد میان سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰ مالک شرکت سوئدی ولوو نیز بود.

هنری فورد

هنری فورد

بنا بر گزارش مرکز پژوهش Navigant در اوایل سال ۲۰۱۷، شرکت خودروسازی فورد در صدر فهرست سازندگان خودروهای خودگردان قرار دارد. شرکت خودروسازی فورد، هم‌اکنون دومین تولیدکننده خودرو در ایالات متحده آمریکا بوده و از پایان سال مالی ۲۰۱۱ به‌عنوان پنجمین خودروساز بزرگ جهان محسوب می‌شود. این شرکت در سال ۲۰۱۰ در فهرست فرچون ۵۰۰ در جایگاه هشتمین شرکت بزرگ در ایالات متحده شناخته شد.

اکنون شمار کارکنان شرکت فورد بیش از ۲۱۳ هزار نفر اعلام شده، که در ۹۰ کارخانه این شرکت در سراسر جهان، فعالیت می‌کنند. خانواده فورد هم‌اکنون با در اختیار داشتن ۲٪ درصد از سهام شرکت فورد، مالک اصلی آن محسوب می‌شود. نظر شما در مورد این شرکت خودروسازی بزرگ و روند پیشرفت آن‌ها چیست؟ با ما در میان بگذارید.

0منبع مقاله

آموزش ۹ روش رفع ارور Already Running ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷

مقاله قبلی

تیزرهای رسمی ریلمی بوک و ریلمی پد منتشر شد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در تکنولوژی