تاریخ انتشار : دوشنبه 19 سپتامبر 2022 - 19:47
کد خبر : 505423

جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی، دستگاهی می‌باشد که درون سوله‌ها، کارخانجات، کارگاه‌ها و دیگر فضاهای سرپوشیده برای جابجایی و حمل کالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. بطور کلی هر فضای صنعتی و بعلاوه صنایع گوناگونی زمانی که وزن امکانات به بیشتر از 1 تن برسد. سریعاً احتیاج به جرثقیل سقفی نیاز خواهد شد. از مزایای اصلی آن پوشش 90%

جرثقیل سقفی، دستگاهی می‌باشد که درون سوله‌ها، کارخانجات، کارگاه‌ها و دیگر فضاهای سرپوشیده برای جابجایی و حمل کالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. بطور کلی هر فضای صنعتی و بعلاوه صنایع گوناگونی زمانی که وزن امکانات به بیشتر از 1 تن برسد. سریعاً احتیاج به جرثقیل سقفی نیاز خواهد شد. از مزایای اصلی آن پوشش 90% کلیه بخش‌های محوطه یا سالن شما بدون اشغال کردن کمترین فضای کاری مفید شما می‌باشد.

جرثقیل سقفی انواع مختلفی دارد جرثقیل دیواری بازویی – جرثقیل دروازه ای، جرثقیل نیم دروازه ای، جرثقیل بازویی که هریک از آنها کارایی منحصر به خود را دارد. این جرثقیل ها بطور چهارکاره و شش کاره به سه شکل طولی ( شمال و جنوب) و عرضی ( چپ و راست) و عمودی ( بالا و پایین) خواهد بود.

اجاره جرثقیل سقفی در تهران

اگر بجای خریداری جرثقیل سقفی قصد اجاره جرثقیل سقفی را دارید. می‌توانید با یک تماس با کارشناسان ماهر در  زمینه اجاره جرثقیل خواسته خود را بیان کنید.

جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی یکی از سنگین‌ترین کارایی‌ها را در میان أنواع جرثقیل (جرثقیل سبد دار و کفی و … ) دارند و دارای یک مجموعه بالابر که بر یک کالسکه نصب می‌شود و قادر است در طول پل‌های جرثقیل حرکت عرضی داشته باشد و مجموعه پل ها میتوانند از طریق مکانیسم حرکتی جرثقیل در مسیر سالن حرکت طولی داشته باشند.

انواع جرثقیل های سقفی

بشکل کلی جرثقیل سقفی دارای دو مدل کلی تک پل و دو پل طراحی خواهند شد. که در شکل تک پل بیشترین تناژ بالابری و Span  جرثقیل ( فاصله بین ریل های حرکت طولی ) کمتر می‌باشد.

تقسیم بندی دیگر جرثقیل های سقفی بشکل رونشین و آویز می‌باشد. که طبق جای قرار گیری کلگی حرکت طولی جرثقیل روی ریل های حرکت طولی مشخص می‌شود.

 

جرثقیل سقفی تک پل و دو پل

جرثقیل سقفی تک پل و دو پل ، با گنجایش‌ها و اندازه‌های گوناگون از ظرفیت 100 کیلوگرم تا 100 تن و تا دهانه 50 متر از سوی شرکت‌های فنی مهندسی طراحی ، ساخته و تاسیس خواهد شد.

جرثقیل سقفی ایرانی

در صورتی که بخواهیم نگاهی مختصر به تاریخچه جرثقیل سقفی داشته باشیم، در خواهیم یافت که اولین بار در مصر باستان از چنین دستگاهی برای جابجایی تخته سنگ‌های بزرگ استفاده می‌شود. با جلو رفتن علم و پیشرفته شدن امکانات مشاهده خواهیم کرد که در ایران نیز از کرین های سقفی نیز بهره گرفته‌اند.

جرثقیل سقفی

در ساخت جرثقیل سقفی ایرانی می‌بینیم که آنها را برای برنامه های کاربردی و اهداف خاص تولید می کنند. متناسب با نیاز صنایع مختلف، با دقت مهندسی بالا، روی به ساخت کرین سقفی آورده می شود.

انواع جرثقیل سقفی :

جرثقیل سقفی تک پل

جرثقیل سقفی تک پل جهت انتقال مواد در محیط‌هایی با دهانه کم و تناژهای پایین‌تر از ۱۰ تن  کارایی خواهد داشت که سبب کاهش بار مرده پل بر ستون‌ها خواهد شد و از جنبه اقتصادی بسیار اقتصادی‌تر می‌باشد؛ چون وزن کلی سازه را کمتر می‌کند. سازه های تک پل شامل یک پل در جهت دهانه  کاری تعبیه می‌شود و دو راهبر طولی که بدنه تک پل را در طول فضا به روی ریل ها به حرکت در می آورد.

 

برای انتقال در عرض دهانه محیط بوسیله ترولی قرار گرفته در بالابر که بوسیله موتور حرکت عرضی بالابر آن را به حرکت در خواهد آورد و حرکت در طول سالن بر دوش راهبر های طولی که از سوی جعبه چرخ و موتور گیربکس بالابر را در طول سالن به حرکت درخواهند آورد. از معایب این ساختار کلاس کاری کمتر و ارتفاع کاری پایین‌تر نسبت به جرثقیل های سقفی دو پل می توان اشاره نمود.

جرثقیل سقفی دو پل

جرثقیل‌های سقفی دو پل کاربردی‌ترین راه حل جهت انتقال اجسام در سالن‌هایی می‌باشد که دهانه‌ای بین 10 الی 50m و دارای گنجایش میان 1 الی 100 تن کاربرد بسیاری خواهند داشت و بعلاوه با این دستگاه شما بالاترین کلاس کاری و ارتفاع کاری را هم دریافت خواهید نمود.

بعلاوه با بهره‌گیری از محاسبات مهندسی و ایجاد سازه بر اساس استاندارد و با وزن بیهده پایین می‌توانید استفاده بهینه را هم از نظر اقتصادی برده باشید، بعلاوه از مزایای دیگر این نوع جرثقیل‌ها این می‌باشد که با موجود بودن راهروی انتخابی در دستگاه جرثقیل غیر از آسانی در دسترسی و قابلیت تعمیر قطعات کالسکه (ترولی)، قابلیت مناسبی جهت تعمیر و تعویض لامپ‌های فضای سالن، تأسیسات گرمایشی سالن و خطوط برق‌رسان را هم بوجود می‌آورد.

جرثقیل کفی

جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی آویز مستقیم و منحنی

این نوع جرثقیل در مواقعی که قادر به جاگذاری ستون ها و تیرهای حمال نباشید با به راه انداختن این دستگاه این قابلیت را خواهید داشت که در محیط سالن به آسانی بتوانید اجسام سنگین را جابجا کنید و بعلاوه این سیستم جهت جابجایی اجسام با دهانه ای میان 4 تا 10 متر و ظرفیتی بین 0.5 الی 10 تن کارایی بسیار خواهد داشت.

در جرثقیل سقفی شما قابلیت بیشترین دسترسی جانبی (بیشتر از دهانه تیر کار شده) و یا بالاترین ارتفاع کاری را در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین این امکان را خواهد داشت که بالابر را در هر راه و مسیر منتقل نماید. این نوع دستگاه جرثقیل غالباً در صنعت منو ریل کارایی دارند و در دو نوع جرثقیل آویز مستقیم و منحنی موجود می‌باشد.

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.