تاریخ انتشار : یکشنبه 23 ژانویه 2022 - 6:10
کد خبر : 502634

دستگاه تسمه کش

دستگاه تسمه کش

امروزه در صنایع مختلف دستگاه ها و ابزارهای زیادی وجود دارند که به منظور بسته بندی کالاهای مختلف از آنها استفاده می شود. در واقع برای اینکه ما بتوانیم راحت‌تر کالاها را جا به جا کنیم از بسته بندی اصولی استفاده می کنیم و هر چقدر که بسته بندی با کیفیت و اصولی تر باشد

امروزه در صنایع مختلف دستگاه ها و ابزارهای زیادی وجود دارند که به منظور بسته بندی کالاهای مختلف از آنها استفاده می شود. در واقع برای اینکه ما بتوانیم راحت‌تر کالاها را جا به جا کنیم از بسته بندی اصولی استفاده می کنیم و هر چقدر که بسته بندی با کیفیت و اصولی تر باشد قطعاً جابجایی بسته ها راحت تر صورت می گیرد. از دستگاه هایی که امروزه به صورت گسترده ای در صنعت بسته‌بندی مورد استفاده قرار داده می‌شوند دستگاه تسمه کش می باشد که کاربران زیادی از این دستگاه استفاده می کنند و به دلیل راحتی کار با آن به دیگر کاربران استفاده از آن را توصیه می نمایند.

در صورتی که افراد آشنایی کافی با دستگاه تسمه کش نداشته باشند قطعاً نمی توانند به بهترین شکل ممکن با این دستگاه کار کنند و عملکرد خوبی برای آنها نخواهد داشت در ادامه ما سعی کرده ایم شما را با انواع دستگاه تسمه کش و خصوصیت های آنها آشنا کنیم تا بتوانید بهتر از این دستگاه استفاده کنید و از مزیت های بیشمار آن بهره مند شوید.

مقدمه ی بر دستگاه تسمه کش

دستگاه تسمه کش جزو وسایلی می باشد که به منظور بسته بندی کالاهای مختلف از آن استفاده می شود. دستگاه تسمه کش به صورت بادی و دستگاه تسمه کش برقی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

امروزه در صنعت بسته‌بندی دستگاه هایی به منظور بسته بندی مختلف کالا با تعداد زیادی وجود دارد و جزء محبوب ترین آن ها دستگاه تسمه کش می باشد. شما به واسطه دستگاه تسمه کش می توانید در بسته بندی کالاهای مورد نظرتان از نوارهای پهن استیل یا پلاستیک های فشرده شده استفاده کنید و در نهایت به بهترین شکل ممکن محصولاتی را که می‌خواهید بسته بندی نمایید. یکی از مواردی که سبب می شود تا شما بتوانید ترین شکل ممکن و بسته بندی های خودتان را انجام بدهید و شرکت‌های مختلف بسته بندی از این نمونه دستگاه ها استفاده کنند میزان افزایش امنیت برای بسته‌های شماست. اگر که می خواهید در حوزه بسته‌بندی کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام بدهید و تصمیم دارید یک دستگاه مناسب را برای محصولاتتان بخرید حتماً از دستگاه تسمه کش استفاده کنید.

دسته بندی دستگاه های تسمه کش

شرکت های داخلی و خارجی زیادی وجود دارد که امروزه تلاش می کنند تا بتوانند نمونه های متفاوتی از دستگاه تسمه کش را طراحی کنند و این دستگاه‌ها را تولید نموده و به بازار عرضه کنند و تقریباً تمامی شرکت‌ها می‌خواهند یکی از بی نظیر ترین و بهترین دستگاه تسمه کش را تولید نمایند تا این دستگاه بتواند نیازهای مشتریان را برطرف کند و در صنایع متفاوت و به منظور نیازهای مختلف مورد استفاده واقع شود و نظر مشتریان را به خود جلب نماید.

در زمان خرید دستگاه تسمه کش بهتر است که شما نکات متفاوتی را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین نوع انتخاب را داشته باشید و از قابلیت های متعدد آن بهره مند شوید.

ما می توانیم بر حسب ویژگی های متفاوتی که در دستگاههای تسمه کش وجود دارد آن را به گروه های مختلف تقسیم بندی کنیم:

از لحاظ تسمه مورد نیاز جهت تسمه کشی، تسمه کش دستی، تسمه کش برقی ،تسمه کش شارژی، تسمه کش بادی یا تسمه کش پنوماتیکی، تسمه کش از لحاظ منبع انرژی،تسمه کش هایی با تسمه فلزی یا با تسمه پلاستیکی.

دستگاه های تسمه کش چگونه کار میکند؟

برخی از افراد وقتی که با این دستگاه ها آشنا می شوند دوست دارند که بدانند نحوه کارکرد این دستگاه‌ها به چه صورت است تا بتوانند بهترین نوع مورد نیاز را انتخاب کنند.

دستگاه های تسمه کش به این صورت است که شما می توانید محصولی را که می‌خواهید بسته بندی کنید بر روی صفحه این دستگاه قرار بدهید و به شکل ثابت شده بماند؛  سپس که محصول بدون تحرک در روی صفحه قرار گرفت دستگاه یکبار با تسمه استیل یا تسمه پلاستیکی در جهت عقربه های ساعت در دور محصول شما قرار می‌گیرد و به خوبی و محکمی چسبیده می شود و پس از آن وقتی یک دوره کامل تمام شد برعکس آن نیز یک دور انجام می گردد. به این منظور بسته بندی به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود و شما در زمان جابجایی مطمئن خواهید بود که محصول شما دچار هیچ گونه آسیبی نمی شود و کارتن آن باز نمی شود.

با توجه به اینکه این تسمه ها با بالاترین سرعت ممکن در دور محصول شما می‌پیچند موجب ایجاد یک فضای خالی نخواهد شد و می توانیم بگوییم محصول مورد نظر و کالای مورد نظرتان با استفاده از این تسمه ها پرس می گردد و همچنین این فرایند مزیت فوق‌العاده خواهد داشت.

دستگاه تسمه کش بادی چیست؟

دستگاه تسمه کش بادی را می توانیم به عنوان یک وسیله قابل اطمینان بدانیم که به واسطه دستگاه تسمه کش بادی می توان محصولاتی را بسته بندی کرد که ابعاد بزرگی دارند و به صورت کلی این نمونه دستگاه مناسب برای محصولات سنگین بوده است که بروی پالت با وزن حداکثر ۲ تن قرار میگیرند.

دستگاه تسمه کش بادی ویژگی های خاص خود را داشته است. این دستگاه حدود ۳ تا ۴ کیلوگرم وزن داشته است و یک کمپرسور بادی به عنوان نیروی محرک این دستگاه بوده که فشاری حدودا ۷ تا ۸ بار را تامین می نماید.

دستگاه تسمه کش بادی دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده و در موارد خاصی همانطور که اشاره کرده ایم مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه تسمه کش دستی

یکی دیگر از نمونه‌های دستگاه تسمه کش به دستی آن اشاره می‌کند که می‌توان از دستگاه تسمه کش دستی به منظور بسته بندی کالاهای کوچک و بزرگ استفاده کرد‌. در  این دستگاه می توان به شکل نامحدود تسمه را کشید و دارای سرعت بسته بندی فوق العاده بالا و با کیفیتی می‌باشد.

دستگاه تسمه کش دستی برای بسته بندی محصولات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و یک گزینه مناسب به منظور بسته بندی کالا های سنگین و بزرگ می باشد. با این دستگاه عمل بریدن تسمه و کشیدن آن به واسطه یک اهرم صورت می پذیرد. در دستگاه تسمه کش دستی ما شاهد سرعت خوبی هستیم و به همین جهت از نظر قیمت مقرون به صرفه تر بوده و می‌توانیم بگوییم در بین استفاده کنندگان محبوبیت خوبی داشته است. از نظر طراحی دستگاه تسمه کش دستی دارای طراحی ساده‌ای است و استفاده نمودن از این دستگاه برای اپراتور به راحتی انجام میگیرد و همچنین کشش نامحدود و پر قدرت بودن دستگاه موجب می‌شود تا فرایند بسته‌بندی به راحتی و آسانی صورت بگیرد.

در خصوص دستگاه تسمه کشی دستی باید بدانید که استحکام خوبی را داشته است و این دستگاه با توجه به این که وزن کمی دارند سرعت اجرای کار آن بالا می باشد بسیاری از افراد برای بسته‌بندی محصولات خود از این نمونه تسمه کش استفاده می‌کنند اما به جز آن تسمه کش برقی و تسمه کش بادی نیز وجود دارد که می توانند آنها را استفاده کنند.

معرفی دستگاه تسمه کش برقی

یکی دیگر از نمونه دستگاه‌هایی که کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند و برای بسته بندی کارتن های مختلف با اندازه های متفاوت این نمونه تسمه کش را به کار می‌برند تسمه کش برقی بوده است.

تسمه کش برقی دارای سرعت بالایی است و تنظیمات متفاوتی از جمله کنترل دمای دوخت و کلاچ کنترل کشش تسمه را داشته اند که موجب می شود یک تسمه کش عالی محسوب شود.

در تسمه کش برقی حتماً باید تسمه هایی که به کار برده می شود از جنس PP باشند و عرض آنها از ۶ تا ۱۵ میلیمتر و تسمه ی که برای این دستگاه ها استفاده می شود می توانند تا حداکثر اندازه ۵۰۰ تا ۶۰۰ باشد. تسمه کش برقی حدوداً ۴۵ کیلو گرم وزن داشته است.

مزیت های دستگاه تسمه کش

شما از هر کدام از نمونه های دستگاه تسمه کش شامل تسمه کش برقی ، تسمه کش بادی و…. استفاده کنید میتوانید از مزیت های بیشماری بهره مند شوید و قطعا استفاده از آن برای شما بسیار کارآمد و کاربردی خواهد بود. اما به صورت کلی می توانیم بگوییم دستگاه تسمه کش می تواند موجب شود تا شما در زمان صرفه جویی فوق العاده ای داشته باشید البته در خصوص بسته بندی نمودن اجسام بزرگ شما نمی توانید به راحتی بسته بندی را انجام بدهید و مثل بسته بندی محصولات کوچک نخواهد بود ولی وقتی شما از دستگاه تسمه کش استفاده کنید قطعاً در کوتاه ترین زمان ممکن و در عرض چند ثانیه می توانید این بسته بندی را انجام بدهید و افزون بر اینکه در زمان تان صرفه جویی می کنید بلکه هزینه هایتان را تا میزان زیادی کاهش بدهید.

یکی از مزیت های دیگری که درخصوص دستگاه تسمه کش وجود دارد این است که شما برای بسته بندی نیاز به نیروی انسانی زیادی ندارید و در این راستا نیز با کاهش هزینه ها روبرو خواهید بود. در این دستگاه ها میزان کشش و مقاومت تسمه هایی که وجود دارد بسیار بالا بوده و امنیت محصولات شما نیز به این واسطه افزایش خواهد داشت و شما می توانید از دستگاه تسمه کش با خیالی آسوده استفاده کنید. در هر صورت اگر شما در با محصولات و کالاهای روبرو هستید که نیاز به بسته بندی دارند از انواع دستگاه تسمه کش شامل دستگاه تسمه کش برقی ، دستگاه تسمه کش بادی و…. میتوانید استفاده نمایید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.