فشار حداکثری هند بر واتساپ همچنان ادامه دارد

بعد از این‌که واتساپ قوانین مربوط به حریم خصوصی پلتفرم خود را تغییر داد، موج عظیمی علیه این شرکت در سراسر دنیا شکل گرفت.

واتساپ مجبور شد که تغییر قوانین مربوط به حریم خصوصی خود را تا ماه می به تاخیر بیندازد تا کاربران این وقت را داشته باشند بیشتر فکر کنند. اما دولت هند، که کشورش حدود ۴۰۰ میلیون کاربر فعال واتساپ دارد، اوایل هفته، شکایتی را علیه این شرکت تنظیم کرد و حالا گزارش‌ها حاکی از آن است که می‌حواهد فشار بر واتساپ را بیش از پیش کند.

واتساپ

وزیر فناوری اطلاعات کشور هند نامه‌ای به واتساپ نوشت و از تغییرات بخش حریم خصوصی اپلیکیشن این شرکت ابراز نگرانی کرد. او در حساب توییتر خود نوشت:

چه واتساپ، چه فیسبوک و یا چه هر شرکت دیگری، آزادند که در کشور هند کسب‌و‌کار خود را داشته باشند، اما حتماً باید حق و حقوق هندی‌ها و قوانین کشور را رعایت کند. حریم ارتباطات شخصی باید حفظ شود.

این رویکرد «همه یا هیچ» به کاربران هندی اختیار تام نخواهد داد. شاید این رویکرد از جایگاه اجتماعی کاربران واتساپ در هند استفاده کرده و با اجبار، به استفاده کردن یا نکردن کاربران از این پلتفرم منجر شود که خود می‌تواند نقض حریم خصوصی آن‌ها باشد. وزارت فناوری اطلاعات همچنین بیان کرد که توافق‌نامه‌ای که واتساپ در اختیار آن‌ها گذاشته است با توافق‌نامه‌ای که اروپایی‌ها دریافت کردند تفاوت دارد. این وزارت بیان کرد:

سیاست حفظ حریم خصوصی برای کاربران اروپایی خود به‌طور خاص، استفاده از هرگونه اطلاعات مشترک با شرکت فیسبوک را برای اهداف خود منع می‌کند، درحالی‌که این قانون در توافق‌نامه‌ای که به دست دولت هند رسید وجود ندارد. این برخورد تبعیض‌آمیز عدم احترام به حقوق شهروندی هندی‌ها را بیان می‌کند که بخش قابل‌توجهی از کاربران واتساپ را شامل می‌شوند. این کار به‌نوعی خیانت است.

از آن‌جایی که واتساپ در هند بیشترین محبوبیت و تعداد کاربران را دارد، مخالفت جدی دولت هند با آن‌ها و عدم همکاری واتساپ می‌تواند برای این شرکت گران تمام شود.

0منبع خبر

«سوپر پف» های فضایی در حال تغییر درک ما از نحوه شکل گیری سیارات هستند

مقاله قبلی

استفاده از فسیل‌های ۱۰۰ میلیون ساله و علوم موج گرانشی برای پیش‌بینی آب‌وهوای آینده زمین

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در تکنولوژی