مزایای پهپاد ایرپیک سونی در کمک به فیلم‌سازان حرفه‌ای

سونی اخیراً از اولین پهپاد خود با نام ایرپیک (Airpeak) رونمایی کرده است. این پهپاد می‌تواند یکی از دوربین‌های فریم کامل بی‌آینه آلفای این شرکت را به راحتی حمل کند و این اولین محصول این زمینه محسوب می‌شود که قادر به انجام دادن این فرایند است. موضوعی که مطمئناً برای فیلم‌سازان حرفه‌ای نقطه عطف جدیدی به شمار می‌آید.

شرکت یاد شده در معرفی آن توضیح می‌دهد که این پهپاد «قادر به فیلم‌بردای پویا و پرواز دقیق و پایداری» است. با این حال جزئیات اصلی فرای این اشاره کوچک حرکت می‌کنند اما ما احتمالاً تا مدت‌ها چیزی از آن ندانیم. پهپاد ایرپیک به یک دوربین جلونما و حسگر عمق مجهز شده که همراه با هوش مصنوعی قادر به ردیابی اهداف و جلوگیری از برخورد به موانع است. در حقیقت شرکت سونی بسیار محافظه‌کارانه عمل می‌کند و ما هنوز محدوده و مقدار زمان پرواز ایرپیک را نمی‌دانیم؛ به هر حال هوش مصنوعی این پهپاد می‌تواند افق‌های جدیدی را برای فیلم‌سازی حرفه‌ای و کارگردان‌ها فراهم کند.

سونی

در معرفی این محضول از خودروی مفهومی شرکت سونی به نام VISION-S بهره گرفته شده است که شما می‌توانید ویدیو آن را از لینک ابتدای خبر مشاهده کنید. خودروی مذکور از ۴۰ حسگر متفاوت در درون و بیرون خود استفاده می‌کند و هدف آن، رانندگی خودکار در سطح مستقل ۲ است. دو موتور ۲۰۰ کیلو واتی این خودروی خودران سبب می‌شوند که صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در زمانی بالغ بر ۴.۸ ثانیه دست‌یافتنی شود؛ در نهایت باید یادآور شد که موضوع این خبر مربوط به خودروی مورد نظر نیست و فقط می‌توان نگاهی به شگرد معمول سونی در نمایش محصولاتش داشت؛ شگردی که بار دیگر بر حرفه‌ای بودن کاربران هدف این پهپاد صحه می‌گذارد.

ایرپیک طبق گفته این غول ژاپنی در در بهار سال جاری به بازار عرضه می‌شود ولی فعلاً جزئیاتی از قیمت آن به اشتراک گذاشته نشده است؛ با این حال می‌توان انتظار قیمت بالایی را داشت و احتمالاً تنها کاربران حرفه‌ای در تولید این محصول در نظر گرفته شوند. شما می‌توانید نگاهی به صفحه رسمی شرکت سونی در این زمینه داشته باشد. جزئیات جدید به محض انتشار در وب‌سایت تکفارس منتشر می‌شود.

0منبع خبر

راهنمای خرید کنسول بازی ایکس باکس سری ایکس و اس + قیمت

مقاله قبلی

تلگرام در رده دوم دانلود شده‌ترین اپلیکیشن‌های آمریکا قرار گرفت

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در تکنولوژی