تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 6 می 2021 - 19:08
کد خبر : 34723

گوگل با اخراج سه کارگر، قانون کار را نقض کرد

گوگل با اخراج سه کارگر، قانون کار را نقض کرد

گوگل با اخراج سه کارگر، قانون کار را نقض کرد بلومبرگ گزارش داده است که سرپرست شورای ملی روابط کار اظهار داشت که گوگل در سال ۲۰۱۹ به طور غیرقانونی سه کارگر را به خاطر سازماندهی شرکت اخراج کرد. روز چهار..

گوگل با اخراج سه کارگر، قانون کار را نقض کرد

بلومبرگ گزارش داده است که سرپرست شورای ملی روابط کار اظهار داشت که گوگل در سال ۲۰۱۹ به طور غیرقانونی سه کارگر را به خاطر سازماندهی شرکت اخراج کرد. روز چهارشنبه، شورای ملی روابط کار یک حکم قبلی را که ادعاهای سوفی والدمن، ربکا ریورز و پل دوک را رد می کرد، لغو کرد. این سه کارگر از گوگل بابت اخراج غیر قانونی شکایت کرده بودند.

دفتر مشاوره عمومی شورای ملی روابط کار پیش از این گوگل را متهم کرده بود که کارگران سابق گوگل، لورنس برلند و کاترین اسپیرز را به طور غیرقانونی اخراج کرده است. اکنون، مشاور حقوق عمومی پیتر سونگ اور درخواست کرده است که شکایت شامل والدمن، ریورز و دوک دوباره بازبینی شود.

مطالب مرتبط:

  • استفاده بدون اجازه گوگل از داده های بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر کروم

  • توقف درخواست هنگ‌ کنگ برای بررسی اطلاعات کاربران توسط فیسبوک، توییتر و گوگل

  • از گوگل برای ردیابی غیرقانونی کاربران در اپلیکیشن‌ها شکایت شده است

گوگل ادعا کرده است که چهار کارمند با نام های برلند، والدمن، ریورز و دوک را به دلیل نقض سیاست های امنیت داده از کار اخراج کرده است. کارمندان در مورد این ادعا بیان کردند که گفته گوگل صحیح نیست. آنها استدلال کرده اند که این اخراج ها به منظور تلاش برای سازماندهی در محل کار بوده و گوگل با اخراج این افراد، پیام تهدیدآمیزی را به سایر کارمندان ارسال کرده است.

ریورز و برلند ادعا کرده اند که اسنادی که این دو به آنها دسترسی پیدا کرده اند، حساس نبوده است و آنها رویدادهای تقویم عمومی را رصد کرده بودند. اسپیرز به اتهام دور زدن روش های امنیتی شرکت گوگل از کار اخراج شد. او در مورد این موضوع گفته است که برای به یادآوری حقوق کارگران یک سیستم داخلی را به روزرسانی کرده است. دادگاه گوگل و این کارگران قرار است در ماه ژوئن آغاز شود.

سخنگوی گوگل در بیانیه ای که از طریق ایمیل برای د ورج ارسال شده است گفت:

تحقیقات کامل و دقیق ما نشان داد که این افراد در جستجوی سیستماتیک پرونده ها و اسناد سایر کارمندان بودند و کارهایی از جمله توزیع اطلاعات محرمانه مربوط به مشاغل و مشتریان را انجام داده اند. در طی پیشروی دادرسی در مورد این موضوع و تصمیم نهایی دادگاه، ما در مورد اقدامی که انجام دادیم و موقعیت قانونی خود بسیار مطمئن هستیم.

منبع: The Verge

0منبع مقاله

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.