The Last of Us Part 2 تبدیل به پرافتخارترین بازی تاریخ شد؛ ۲۶۱ عدد جایزه

 The Last of Us Part 2 تبدیل به پرافتخارترین بازی تاریخ شد؛ ۲۶۱ عدد جایزه

سال گذشته میلادی به واسطه عرضه عناوینی بسیار مورد انتظار از جمله Final Fantasy 7 Remake، Cyberpunk 2077 و حتی آثاری نظیر Animal Crossing: New Horizons یکی از ماندگارترین بازه‌های زمانی تاریخ ویدیوگیم به شمار می‌آید. بازی The Last of Us Part 2 از دیگر آثار مورد انتظار بود که پس از عرضه با نمره‌های بسیار مثبتی روبه‌رو شد و در روزهای نخست به فروش خیلی خوبی هم دست یافت. حال به نظر می‌رسد که تحسین‌های این بازی بیش از آن چه فکر می‌کرده‌ایم عظیم بوده است.

طبق گزارش وب‌سایت GameAwards.net که تعداد جوایز بازی‌های ویدیویی موسوم به GOTY یا «بازی سال» را جمع‌آوری می‌کند، The Last of Us Part 2 به لطف دریافت ۲۶۱ جایزه از رقیب اصلی خود The Witcher 3 با ۲۶۰ جایزه عبور کرده و تبدیل به پرافتخارترین بازی ویدیویی تاریخ شده است. در این بین ۱۶۹ رسانه و ۹۲ جایزه مردمی در انتخاب بازی مذکور و اهدای عنوان اثر سال به آن نقش داشته‌اند.

تریلر هنگام عرضه بازی The Last of Us Part II منتشر شد

بازی The Witcher 3 همان‌طور که ذکر شد پیش‌تر با دریافت ۱۷۲ جایزه رسانه‌ای و ۸۸ جایزه مردمی، با فاصله بسیار کمی در جایگاه اول قرار داشت. لازم به ذکر است که شمارش جایزه‌های سال ۲۰۲۰ هنوز به اتمام نرسیده است و شاید شاهد افزایش تعداد جایزه‌های بازی مذکور باشیم.

پیش از این در سال ۲۰۱۳ نیز نسخه اول این مجموعه یعنی The Last of Us به عنوان پرافتخارترین بازی تاریخ لقب گرفت و پس از موفقیت‌های عظیم The Witcher 3، عنوان پرافتخارترین بازی نسل هفتم،‌همراهش باقی ماند. نسخه دوم هم‌اکنون روی پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ در دسترس قرار دارد.

منبع: Gaming Bolt

نوشته The Last of Us Part 2 تبدیل به پرافتخارترین بازی تاریخ شد؛ ۲۶۱ عدد جایزه اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

منبع خبر

Amirkabir

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *