نینتندو سوییچ از سال ۲۰۱۹ بهترین فروش را میان بازار کنسول‌های چین کسب کرده است

 نینتندو سوییچ از سال ۲۰۱۹ بهترین فروش را میان بازار کنسول‌های چین کسب کرده است

در چند روز اخیر با انتشار آمار رسمی فروش و عرضه سال ۲۰۲۰ چندین بار از کنسول نینتندو سوییچ و موفقیت‌های آن سخن گفته‌ایم. این کنسول دستی در سال گذشته میلادی حتی با وجود عرضه سخت‌افزار نسل جدید باز هم به فروش فوق‌العاده خود ادامه داد و از مجموع کنسول‌های خانواده پلی استیشن و ایکس باکس نیز بهتر ظاهر شد. این کنسول به نینتندو اجازه داد که باری دیگر پس از شکست Wii U به دوران اوج بازگردد و دوباره بدرخشد. حال صحبت از موفقیت در یک منطقه دیگر است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

در سال ۲۰۱۹ تایید شد که نینتندو و غول چند جانبه چینی یعنی تنسنت در حال همکاری هستند تا کنسول سوییچ به طور رسمی در این کشور عرضه شود. با وجود این موضوع که این کشور یکی از بزرگ‌ترین مناطق اقتصادی دنیا به شمار می‌رود ولی با این حال محدودیت‌های زیادی برای واردات کالا اعمال می‌شود. حال به نظر می‌رسد که این محدویت‌ها کار به جایی نبرده‌اند و نینتندو در شرق نیز نماینده دیگری دارد.

کنسول Nintendo Switch Lite با قیمت ۲۰۰ دلاری معرفی شد

طبق گزارش تحلیل‌گر وب‌سایت Niko Partners یعنی دنیل احمد، نینتندو از دسامبر سال ۲۰۱۹ به طور رسمی حدود ۱ میلیون محموله به این کشور ارسال کرده است. اگر هنوز متوجه نشده‌اید باید ذکر کنیم که این مقدار از مجموع کنسول‌های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان در بازه زمانی مشابه بیشتر است.

در ادامه نکته دیگری هم قابل تامل است؛ در کشور چین برای خرید و فروش چنین تجهیزاتی یک بازار سیاه هم وجود دارد که حدس زدن درباره فروش دقیق محصولات گیمینگ را بسیار دشوار می‌کند. با این حال می‌توان انتظار داشت که فروش نینتندو سوییچ با احتساب بازار سیاه حتی از این مقدار هم فراتر رفته باشد. این موضوع را می‌توان در مورد کنسول‌های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان نیز در نظر گرفت.

منبع: Gaming Bolt

نوشته نینتندو سوییچ از سال ۲۰۱۹ بهترین فروش را میان بازار کنسول‌های چین کسب کرده است اولین بار در پارسی گیم پدیدار شد.

منبع خبر

Amirkabir

مطلب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *