تاریخ انتشار : سه‌شنبه 18 می 2021 - 14:36
کد خبر : 40505

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۸ مه (۲۸ اردیبهشت)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۸ مه (۲۸ اردیبهشت)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، دوج کوین، ریپل، پولکادات، بیت کوین کش، لایت کوین و یونی سواپ را برای امروز (۲۸ اردیبهشت) در ادامه می‌خوانید:
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوی..

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، دوج کوین، ریپل، پولکادات، بیت کوین کش، لایت کوین و یونی سواپ را برای امروز (۲۸ اردیبهشت) در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در فیبوناچی ۱۰۰ درصدی که در سطح ۶۰,۹۵۹ دلار تشکیل شده است، با مقاومت سختی روبه‌رو است. با وجود اینکه پیش‌تر خریداران موفق به عبور از این مقاومت شده‌اند، اما در تثبیت قیمت در بالای آن موفقیت چندانی کسب نکردند؛ این اتفاق را می‌توان به نبود تقاضا در سطوح بالاتر نسبت داد.

نمودار قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین روی نمودار در حال ایجاد یک الگوی سر و شانه است. این الگو با رسیدن قیمت و بسته‌شدن زیر خط گردن تکمیل می‌شود. در این صورت، احتمال رسیدن قیمت به هدف ۲۸,۹۳۹ دلاری وجود دارد. این ناحیه فاصله چندانی با میانگین متحرک ساده ۵۰ هفته‌ای (SMA50) در سطح ۲۷,۳۳۵ دلاری ندارد.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۴۷,۴۴۴ در حال صاف‌شدن است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم یک واگرایی منفی را تشکیل داده است که نشان از تضعیف شتاب قیمت دارد.

در صورتی که خریداران، قیمت بیت کوین را به بازه ۶۰,۰۰۰ تا ۶۴,۸۴۹ دلار برسانند، این دیدگاه نزولی باطل خواهد شد. در این صورت، احتمال رسیدن قیمت بیت کوین تا فیبوناچی ۱۶۱.۸ درصدی در ناحیه ۸۰,۸۰۳ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۴۷,۴۴۴ – ۶۰,۰۰۰ – ۶۴,۸۴۹ – ۸۰,۸۰۳
 • حمایت‌ها: ۲۸,۹۳۹ – ۲۷,۳۳۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم پس از جهش شدیدی که تجربه کرد، چندی روزی است که وارد فاز اصلاح شده است. اتریوم تا زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20) در سطح ۳,۴۳۱ دلار پایین آمد، اما دیروز خریداران سعی کردند این سقوط را در محدوده فیبوناچی ۳۸.۲ و سطح ۳,۱۹۵ دلار متوقف کنند.

نمودار قیمت اتریوم

اگر قیمت از سطح فعلی احیا شود و از ۳,۶۰۰ دلار عبور کند، خریداران سعی خواهند کرد که آن را به ۴,۲۰۰ دلار برسانند. این در حالی است که میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صاف شده است و شاخص قدرت نسبی به محدوده میانی وارد شده است؛ این یعنی، احتمال تضعیف شتاب قیمت وجود دارد.

اگر خریداران موفق به دفاع از حمایت ۳,۱۹۵ دلار نشوند، احتمال تداوم سقوط و رسیدن به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در سطح ۲,۷۰۹ دلاری وجود دارد. این اتفاق می‌تواند باعث تأخیر در آغاز روند صعودی بعدی شود.

 • مقاومت‌: ۳,۴۳۱ – ۳,۶۰۰ – ۴,۲۰۰
 • حمایت‌: ۳,۱۹۵ – ۲,۷۰۹

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین برای اولین بار از دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) به زیر میانگین متحرک ۵۰ روزه در سطح ۵۲۰ دلاری رسیده است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۵۸۵ دلاری شیبی رو به پایین دارد و شاخص قدرت نسبی هم زیر ۴۲ قرار دارد؛ این یعنی فروشندگان دست بالاتری در بازار دارند.

نمودار قیمت بایننس کوین

در صورتی که روند احیای فعلی قیمت در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه متوقف شود، بیانگر آن خواهد بود که معامله‌گران در هر رالی قیمت، اقدام به فروش می‌کنند. این اتفاق احتمال کاهش به ۴۸۰ دلار را تقویت می‌کند. در این صورت، قیمت بایننس کوین ممکن است ابتدا به ۴۲۸ و پس از آن به ۳۴۸ دلار سقوط کند.

عبور و بسته‌شدن قیمت بالاتر از ۶۱۵ دلاری، اولین نشانه از قوت‌گرفتن روند بایننس کوین خواهد بود. این حرکت نشان‌دهنده آن است که اصلاح پایان یافته است و این ارز دیجیتال آماده از سر گیری روند صعودی است.

 • مقاومت‌ها: ۵۸۵ – ۶۱۵
 • حمایت‌ها: ۴۸۰ – ۴۲۸ – ۳۴۸

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در روند صعودی قدرتمندی قرار دارد. این ارز دیجیتال دو روز پیش توانست اوج تازه‌ای در سطح ۲.۳۴ دلاری ثبت کند. پس از رسیدن به این اوج تاریخی، معامله‌گران اقدام به برداشت سود کردند. در صورتی که قیمت به زیر ۱.۹۵ دلار برسد، قیمت کاردانو ممکن است به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱.۷۱ دلار سقوط کند.

نمودار قیمت کاردانو

احیای قوی از میانگین متحرک ۲۰ روزه، نشان‌دهنده آن خواهد بود که احساسات حاکم بر بازار صعودی باقی مانده است و معامله‌گران در کف‌های قیمت اقدام به خرید می‌کنند. در طرف مقابل، شکستن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، نشان‌دهنده آن خواهد بود که عرضه بیشتر از تقاضا است و این موضوع ممکن است باعث کاهش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱.۳۹ دلار شود.

اگر هم که قیمت از سطح فعلی جهش کند و به بالای ۲.۳۴ دلار برسد، قیمت کاردانو ممکن است روند صعودی خود را ادامه دهد. هدف بعدی در این روند، ۲.۸۲ دلار و پس از آن ۳ دلار خواهد بود. میانگین‌های متحرک شیبی رو به بالا دارند و شاخص قدرت نسبی در محدوده ۶۳ قرار دارد که نشان می‌دهد راه صعود برای کاردانو هموارتر است.

 • مقاومت‌ها: ۲.۳۴ – ۲.۸۲ – ۳
 • حمایت‌ها: ۱.۹۵ – ۱.۷۱ – ۱.۳۹

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت دوج کوین

خریداران در حال حاضر به‌دنبال آن هستند که از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۴۶ دلار دفاع کنند. در صورت موفقیت آنها، قیمت دوج کوین می‌تواند تا ۰.۵۹ دلار رشد کند. در این ناحیه، خریداران با مقاومت زیادی از سوی فروشندگان روبه‌رو هستند.

نمودار قیمت دوج کوین

در صورتی که قیمت دوج کوین از ۰.۵۹ دلار به‌سمت پایین نوسان کند، احتمال سقوط به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش می‌یابد. در صورتی که قیمت به این سطح سقوط کند، ممکن است شاهد کاهش قیمت دوج کوین به حمایت پراهمیت ۰.۳۵ دلاری باشیم. احیای قوی قدرت از این ناحیه می‌تواند باعث شود دوج کوین در چند روز آینده در دامنه‌ای بین ۰.۳۵ دلار تا ۰.۵۹ دلار نوسان کند.

در طرف مقابل، اگر خریداران قیمت را تا ۰.۵۹ دلار بالا ببرند، احتمال تست دوباره اوج تاریخی ۰.۷۳ دلاری وجود دارد. شکستن این مقاومت، راه را برای رسیدن به ۰.۸۳ دلار و پس از آن به ۱ دلار باز می‌کند.

 • مقاومت‌ها: ۰.۵۹ – ۰.۷۳ – ۰.۸۳
 • حمایت‌ها: ۰.۴۶ – ۰.۳۵

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت ریپل

خریداران در خط حمایت الگوی مثلث متقارن دست به خرید زدند که نشان‌دهنده خرید در سطوح پایین‌تر است. در حال حاضر، خریداران به‌دنبال آن هستند که قیمت را تا خط مقاومت این الگو بالا ببرند.

در صورت موفقیت، قیمت ریپل می‌تواند با افزایش شتاب قیمت و رالی، به رکورد ۵۲ هفته‌ای خود در محدوده ۱.۹۶ دلار برسد. در این ناحیه، ریپل با مقاومت سختی روبه‌رو است، اما اگر خریداران بتوانند از پس شکستن آن بر بیایند، احتمال صعود تا ۲.۶۸ دلار وجود دارد.

نمودار قیمت ریپل

خط صاف میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ناحیه ۱.۴۳ دلاری و شاخص قدرت نسبی در بالای ۵۳، نشان‌دهنده برتری مطلق خریداران نسبت به فروشندگان نیست. در صورتی که قیمت ریپل از خط مقاومت الگوی مثلث سقوط کند، احتمال دارد طی چند روز آینده در داخل این الگو نوسان کند.

در صورتی هم که قیمت ریپل به زیر الگوی مثلث برسد، به‌نفع فروشندگان خواهد بود و احتمال کاهش به زیر ۰.۸۸ وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۱.۹۶ – ۲.۶۸
 • حمایت‌ها: ۱.۴۳ – ۰.۸۸

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت پولکادات

پولکادات روز جمعه توانست مقاومت ۴۴ دلاری خود را بشکند، اما خریداران موفق به حفظ آن و رسیدن به سطوح بالاتر نشدند و فروشندگان یک روز بعد، قیمت را تا به زیر ۴۴ دلار کشاندند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۳۹.۳۴ دلاری در حال صاف‌شدن است و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده میانی قرار دارد؛ این یعنی می‌توان انتظار نوسانات عرضی در چند روز آینده را داشت.

نمودار قیمت پولکادات

شکستن قیمت به زیر ۳۲.۵۰ دلار، می‌تواند راه را برای کاهش قیمت به حمایت پراهمیت ۲۶.۵ دلاری باز کند. جهش از این سطح نشان‌دهنده تثبیت قیمت در سطوح پایین‌تر خواهد بود.

در طرف مقابل، اگر قیمت پولکادات از سطح فعلی شروع به رشد کند و به بالای ۴۴ دلار برسد، بیانگر آن است که احساسات حاکم بر بازار همچنان مثبت است و خریداران به خرید در سطوح پایین‌تر ادامه می‌دهند. می‌توان گفت که این ذهنیت مثبت احتمال تست دوباره اوج تاریخی ۴۹.۷۸ دلاری را افزایش می‌دهد.

 • مقاومت‌ها: ۴۴ – ۴۹.۷۸
 • حمایت‌ها: ۳۹.۳۴ – ۳۲.۵۰ – ۲۶.۵

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین کش

قیمت بیت کوین کش روز شنبه میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۱,۱۷۸ دلار را شکست و در زیر آن تثبیت شد. یک روز بعد، خریداران تلاش کردند تا قیمت را بار دیگر در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ببندند، اما موفق به انجام این کار نشدند. این موضوع باعث شد تا روز گذشته شاهد افزایش فشار فروش و سقوط به سطح روانی ۱,۰۰۰ دلاری باشیم.

خریداران در حال حاضر به‌دنبال دفاع از حمایت ۱,۰۰۰ دلاری هستند. این در حالی است که هر رالیِ احیا از این ناحیه احتمالاً با مقاومت سنگین در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۱,۱۷۰ دلاری مواجه می‌شود. از سوی دیگر، مقاومت بعدی در ناحیه ۱,۳۶۲ دلاری قرار دارد.

نمودار قیمت بیت کوین کش

در صورتی که قیمت از این سطح سقوط کند، قیمت بیت کوین کش ممکن است برای چند روز نوسانات عرضی داشته باشد.

این رویکرد خنثی، در صورتی که قیمت بیت کوین کش به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۹۲۲ دلار برسد، باطل می‌شود. این اتفاق می‌تواند راه را برای سقوط به ۷۰۰ دلار باز کند. از طرف دیگر، اگر قیمت از ۱,۳۶۲ دلار عبور و بسته شود، به‌نفع خریداران خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۱,۱۷۰ – ۱,۳۶۲
 • حمایت‌ها: ۱,۰۰۰ – ۹۲۲

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت لایت کوین

این احتمال وجود دارد که شکست خریداران در بهره‌بردن از شکستن الگوی کنج صعودی، باعث برداشت سود گسترده در کوتاه‌مدت شده باشد. این موضوع هفته گذشته باعث کاهش قیمت لایت کوین به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۰۸ دلار شد.

با وجود اینکه خریداران کمی بعد سعی در احیای قیمت داشتند، اما این روند در ۳۳۹ دلار متوقف شد. تداوم فشار فروش در بازار باعث شد تا قیمت لایت کوین تا زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین بیاید.

نمودار قیمت لایت کوین

روز گذشته، خریداران سعی کردند تا از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲۷۰ دلار حمایت کنند. با این حال، میانگین متحرک نمایی روند رو به پایین خود را آغاز کرد و شاخص قدرت نسبی هم به زیر ۴۵ دلار رسید؛ این اتفاقات می‌تواند به‌معنی آن باشد که فروشندگان می‌خواهند بار دیگر قدرت خود را در بازار نشان دهند.

در صورتی که قیمت لایت کوین به زیر میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه سقوط کند، احتمال افزایش فشار فروش وجود دارد و ممکن است باعث کاهش قیمت به زیر خط حمایت الگوی کنج شود. در صورتی که خریداران قیمت را تا بالای ۳۴۰ دلار بکشانند، این تحلیل اعتبارش را از دست می‌دهد.

 • مقاومت‌ها: ۳۴۰
 • حمایت‌ها: ۲۷۰

تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت یونی سواپ

قیمت یونی سواپ دیروز به زیر خط حمایت کانال صعود خود آمد، ولی فروشندگان نتوانستند از این موقعیت استفاده کنند. خریداران در حال حاضر در تلاش هستند تا قیمت را به این کانال بازگردانند.

نمودار قیمت یونی سواپ

با این حال، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۳۷.۷۲ دلار، در حال سیر به‌سمت پایین است و شاخص قدرت نسبی هم به محدوده منفی وارد شده است که می‌دهد اوضاع برای فروشندگان کمی بهتر است. در صورتی که قیمت در زیر این کانال بسته شود، بیانگر تغییر روند خواهد بود.

قیمت یونی سواپ ممکن است به ناحیه حمایتی ۲۷.۵ تا ۲۵ دلار سقوط کند و پس از آن به ۲۰ دلار برسد. در صورتی که خریداران قیمت را تا ۴۰ دلار بالا ببرند، این دیدگاه اعتبارش را از دست خواهد داد.

 • مقاومت‌ها: ۳۷.۷۲ – ۴۰
 • حمایت‌ها: ۲۷.۵ – ۲۵ – ۲۰

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۸ مه (۲۸ اردیبهشت)

در این باره بیشتر بخوانید

 • تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۷ نوامبر (۲۷ آبان)
 • تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ ژانویه (۲۷ دی)
 • تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲ فوریه (۱۴ بهمن)
 • تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲ مارس (۱۲ اسفند)
 • تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۷ آوریل (۷ اردیبهشت)

منبع مقاله

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.