تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 اکتبر 2021 - 7:00
کد خبر : 45344

تحلیل قیمت بیت کوین؛ حمایت‌ها و مقاومت‌های پیش رو کجاست؟

تحلیل قیمت بیت کوین؛ حمایت‌ها و مقاومت‌های پیش رو کجاست؟

قیمت بیت کوین در حالی از سد مقاومت روانی ۵۰,۰۰۰ دلاری خود عبور کرد که کارشناسان می‌گویند احتمال اصلاح و رسیدن دوباره به زیر این سطح وجود دارد.
به گزارش نیوزبی‌تی‌سی، بیت کوین طی روزهای گذشته موفق شد ب..

قیمت بیت کوین در حالی از سد مقاومت روانی ۵۰,۰۰۰ دلاری خود عبور کرد که کارشناسان می‌گویند احتمال اصلاح و رسیدن دوباره به زیر این سطح وجود دارد.

به گزارش نیوزبی‌تی‌سی، بیت کوین طی روزهای گذشته موفق شد با عبور از ۴۹,۰۰۰ دلار، ناحیه مقاومتی ۵۰,۰۰۰ دلاری را هم پشت سر بگذارد و به بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته برسد.

در حال حاضر، خریداران همچنان فعالیت زیادی در بازار دارند و طی ساعات گذشته قیمت بیت کوین را به بالای ۵۱,۰۰۰ دلار رساندند و حتی در مقطعی در تلاش برای عبور از ۵۲,۰۰۰ دلار بودند. در طول جهش اخیر، بیت کوین تا اوج ۵۱,۸۸۸ دلار پیش رفت. بیت کوین در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۵۱,۵۰۰ دلار نوسان می‌کند.

۵۰,۸۰۰ دلار اولین حمایت پیش روی قیمت بیت کوین است. این سطح در نزدیکی فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی قرار دارد که در جهش اخیر از ۴۶,۸۹۵ دلار به ۵۱,۸۸۸ دلار تشکیل شده بود. از سوی دیگر، یک خط روند صعودی هم روز نمودار یک ساعته تشکیل شده است که حمایت آن در نزدیکی ۴۹,۵۰۰ دلار است.

نمودار قیمت بیت کوین

در صورت مهیاشدن شرایط برای صعود بیشتر، در محدوده ۵۱,۵۰۰ دلار شاهد مقاومت خواهیم بود. ۵۲,۰۰۰ دلار اصلی‌ترین مقاومت قیمت بیت کوین است و عبور از آن می‌تواند جرقه‌ای برای جهش بیشتر باشد. ۵۳,۲۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت بعدی بیت کوین عمل می‌کند. در صورتی که این مقاومت شکسته شود، می‌توان انتظار رشد تا ۵۵,۰۰۰ دلار را داشت.

این در حالی است که شکست بیت کوین در عبور از ۵۲,۰۰۰ دلار، می‌تواند اصلاح بازار را به همراه داشته باشد. در این صورت، ۵۰,۸۰۰ دلار اولین حمایت خواهد بود.

۵۰,۰۰۰ دلار پراهمیت‌ترین حمایت در روند اصلاحی است و پس از آن خط روند به‌عنوان حمایت عمل خواهد کرد. این سطح نزدیک به فیبوناچی ۵۰ درصدی است که در جهش اخیر ایجاد شده است. شکسته‌شدن خط روند ممکن است به سقوط تا ۴۹,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته منجر شود.

شاخص مکدی (MACD) در حال حاضر رفته‌رفته قدرت خود در محدوده صعودی را از دست می‌دهد و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم با فاصله زیاد، بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

۵۰,۸۰۰ و ۵۰,۰۰۰ دلار، به‌ترتیب حمایت‌های پراهمیت قیمت بیت کوین هستند و ۵۱,۵۰۰، ۵۲,۰۰۰ و ۵۳,۲۰۰ هم مقاومت‌های پراهمیت پیش روی بیت کوین را تشکیل داده‌اند.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ حمایت‌ها و مقاومت‌های پیش رو کجاست؟

در این باره بیشتر بخوانید

  • قیمت بیت کوین دوباره به زیر ۸۰۰۰ دلار سقوط کرد؛ آیا ۷۱۲۰ دلار حمایت بعدی خواهد بود؟
  • بررسی سه مدل جنجالی پیش‌بینی قیمت بیت کوین و رقم پیش‌بینی هر کدام
  • در صورت عدم عبور قیمت بیت کوین از این مقاومت‌ها، احتمال سقوط به ۷,۰۰۰ دلار وجود دارد
  • بیت کوین همچنان روی ۹,۲۰۰ دلار؛ عبور از چه قیمتی روند صعودی را تقویت می‌کند؟
  • پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

منبع مقاله

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.