تاریخ انتشار : دوشنبه 2 آگوست 2021 - 7:58
کد خبر : 43384

وضعیت بازار؛ اصلاح نسبی قیمت‌ها پس از جهش‌های اخیر

وضعیت بازار؛ اصلاح نسبی قیمت‌ها پس از جهش‌های اخیر

بازار بیت کوین در روزهای اخیر یک اصلاح نزولی را آغاز کرده و قیمت را به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار رسانده است. آلت کوین‌های اصلی بازار تقریباً شرایطی مشابه بیت کوین دارند و ممکن است در روز‌های آینده این اصلاح..

بازار بیت کوین در روزهای اخیر یک اصلاح نزولی را آغاز کرده و قیمت را به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار رسانده است. آلت کوین‌های اصلی بازار تقریباً شرایطی مشابه بیت کوین دارند و ممکن است در روز‌های آینده این اصلاح نزولی کمی عمیق‌تر هم بشود.

به گزارش کریپتو نیوز، اوایل این هفته قیمت بیت کوین از مقاومت ۴۲,۰۰۰ دلاری عبور کرد اما نتوانست از سطح ۴۲,۵۰۰ دلار فراتر برود. اکنون اصلاح نزولی قیمت آغاز شده و در حال حاضر هر واحد بیت کوین با قیمتی کمتر از ۳۹,۸۰۰ دلار معامله می‌شود.

آلت کوین‌های اصلی بازار هم شرایط مشابهی دارند و قیمت آنها تا حدودی اصلاح شده است. قیمت اتریوم پیش از تجربه سقوطی ۵ درصدی تا نزدیکی ۲,۷۰۰ دلار افزایش یافته بود. ریپل هم مانند اتریوم پس از نزدیک شدن به سطح ۰.۷۸۰ دلار تا حدودی اصلاح شده است.

نمودار ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال

بیت کوین

هفته گذشته قیمت بیت کوین با سرعتی یکنواخت افزایش یافت و از مقاومت ۴۰,۰۰۰ دلاری عبور کرد. در ادامه مقاومت‌های ۴۱,۲۰۰ و ۴۲,۰۰۰ دلاری هم شکسته شدند. با این حال خریداران موفق نشدند تا از مقاومت ۴۲,۵۰۰ دلاری عبور کنند و قیمت مجدداً به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد.

اگر بخواهیم نگاهی نزولی به بازار داشته باشیم، سطح ۳۹,۵۰۰ دلار اولین حمایت پیش روی بیت کوین است. حمایت کلیدی بعدی در نزدیکی ۳۹,۲۰۰ دلار است و اگر قیمت از این سطح هم پایین‌تر بیاید، ممکن است شاهد رسیدن دوباره به ۳۷,۰۰۰ دلار که حمایت اصلی هفتگی است، باشیم. از طرفی دیگر، این احتمال هم وجود دارد که قیمت یک‌بار دیگر از مقاومت ۴۲,۰۰۰ دلاری عبور کند.

اتریوم

اتریوم در مقایسه با بیت کوین عملکرد بهتری داشته و توانسته از مقاومت ۲,۵۰۰ دلاری عبور کند. روز گذشته قیمت از ۲,۶۵۰ دلار هم فراتر رفت و تا مقاومت ۲,۷۰۰ دلاری پیش رفت. در حال حاضر این رشد تا حدودی اصلاح شده و هر واحد اتریوم با قیمتی کمتر از ۲,۶۰۰ دلار معامله می‌شود. اکنون نزدیک‌ترین حمایت کلیدی برای اتریوم در سطح ۲,۵۰۰ دلار شکل گرفته است.

اگر بخواهیم نگاهی صعودی به اتریوم داشته باشیم، احتمالاً فروشندگان تا رسیدن قیمت به سطوح ۲,۶۵۰ و ۲,۷۰۰ دلار فعال خواهند بود. هر حرکتی بالاتر از این محدوده می‌تواند راه را برای رسیدن قیمت به ۳,۰۰۰ دلار هموار کند.

کاردانو، دوج کوین، لایت کوین و ریپل

کاردانو اخیراً با سرعتی قابل توجه از مقاومت ۱.۳۲ دلاری عبور کرد و توانست از مرز ۱.۳۵ دلار هم بگذرد، اما در ادامه موفق نشد تا مقاومت ۱.۴۰ دلاری را بشکند. در حال حاضر قیمت به زیر سطح ۱.۳۵ دلار بازگشته و در محدوده ۱.۳۲ دلار تثبیت شده است. حمایت کلیدی بعدی در نزدیکی ۱.۳۰ دلار است و در صورت شکسته شدن این حمایت خطر سقوط قیمت تا سطح ۱.۲۵ دلار وجود دارد.

لایت کوین روز گذشته توانست از مقاومت ۱۴۵ دلاری عبور کند، با این حال در عبور از مقاومت ۱۵۰ دلاری ناکام ماند. این روند صعودی اکنون تا حدودی اصلاح شده و قیمت را به زیر ۱۴۵ دلار رسانده است. اولین حمایت کلیدی در نزدیکی ۱۴۰ دلار است و سقوط به پایین‌تر از این سطح می‌تواند منجر به رسیدن قیمت به حمایت کندل هفتگی در ۱۳۲ دلار شود.

دوج کوین این هفته عملکرد ضعیفی داشته و همچنان زیر مقاومت ۰.۲۲۰ دلاری باقی مانده است. قیمت در حال حاضر بالای حمایت ۰.۲۰۰ دلاری تثبیت شده و اگر قرار باشد روند کوتاه‌مدت نزولی‌تر شود، ممکن است قیمت حمایت ۰.۱۸۰ دلاری را هم آزمایش کند. حماتی کلیدی بعدی هم در نزدیکی سطح ۰.۱۶۵ دلار خواهد بود.

ریپل اکنون در محدوده‌ای بالاتر از مقاومت ۰.۷۰۰ دلاری قرا گرفته است. در روزهای اخیر قیمت از ۰.۷۵۰ دلار هم عبور کرد و درست قبل از رسیدن به ۰.۷۸۰ دلار روند بازار معکوس شد. اکنون قیمت بالای سطح ۰.۷۲۰ دلار و حمایت ۰.۷۰۰ دلاری تثبیت شده است. حمایت بعدی قیمت هم در نقطه بازگشت ۰.۶۵۰ دلاری خواهد بود.

وضعیت سایر آلت کوین‌های بازار

قیمت بسیاری از آلت کوین‌های بازار از جمله SC ،ICX ،MIOTA ،ZIL ،XEM ،SNX ،AMP ،XLM ،ONT ،THETA FTM ،BAT و MANA در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵ درصد سقوط کرده است. در این میان قیمت ارز دیجیتال «SC» حدود ۱۷ درصد کاهش یافته و اکنون پایین‌تر از ۰.۰۱۶۰ دلار معامله می‌شود. در همین حال، قیمت ارزهای DGB و QNT بین ۵ تا ۱۰ درصد افزایش یافته است.

در مجموع بازار بیت کوین در حال اصلاح رشد اخیر است و قیمت را به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار رسانده است. این احتمال وجود دارد که اصلاح از این هم عمیق‌تر شود، اما در این صورت خریداران در سطح ۳۷,۰۰۰ دلار قیمت را با قدرت حمایت خواهند کرد.

وضعیت بازار؛ اصلاح نسبی قیمت‌ها پس از جهش‌های اخیر

در این باره بیشتر بخوانید

  • وضعیت بازار: کاهش قیمت بیت کوین و حجم معاملات
  • قیمت بیت کوین به بالای ۲۸,۰۰۰ دلار برگشت؛ روند صعودی آلت کوین‌ها
  • رشد شدید آلت کوین‌ها همزمان با ثبات قیمت بیت کوین
  • وضعیت بازار: همه ارزها سبز هستند
  • وضعیت بازار؛ ثبات نسبی قیمت بیت کوین همزمان با احیای قیمت آلت کوین‌ها

منبع مقاله

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.